Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Archiwum - grudzień 2014

14 grudzień 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Uroczystość pasowania uczniów klas pierwszych w Gimnazjum nr 2 (video)
W piątek tj. 12 grudnia, w auli Gimnazjum nr 2 w Chojnowie odbyła się uroczystość pasowania uczniów klas pierwszych. Wszyscy zgromadzeni przenieśli się na chwilę w świat starożytnych Greków, Rzymian i Egipcjan. Po uroczystym ślubowaniu, złożonym przez przedstawicielkę klas pierwszych, przystąpiono do zaplanowanych konkurencji.
13 grudzień 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 3
Pierwszy dzień finału Szlachetnej Paczki za nami! (video)
Nadszedł weekend, tak długo wyczekiwany przez wolontariuszy Szlachetnej Paczki i darczyńców, którzy podjęli się przygotowania paczek dla potrzebujących. Dziś przyszedł moment przekazania darów tym, których losy zostały opisane w bazie rodzin. Wolontariusze zgromadzili się w gmachu Liceum Ogólnokształcącego o godz. 9.00 z niecierpliwością wypatrując pierwszych darczyńców. Przybyli oni nie tylko z Chojnowa i okolic. Potrzebujące rodziny otrzymały wsparcie również od mieszkańców Poznania i Wrocławia.
13 grudzień 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Sesja Rady Miejskiej Miasta Chojnowa 9.12.2014

We wtorek tj. 9 grudnia w sali posiedzeń /nr 11 II p/Urzędu Miejskiego w Chojnowie odbyła się druga w kadencji sesja Rady Miejskiej. Poniżej zapis video całej sesji. Zapraszamy do obejrzenia.

30 grudzień 2014, Redaktorka, Wszystkich komentarzy: 0
Okres zimowy to okres wzmożonej pracy dla policjantów
Ujemne temperatury, które w ostatnim czasie można było odczuć na naszym terenie, zmusiły policję do wzmożonej pracy przy pomocy osobom bezdomnym oraz osobom starszym. Od początku roku z powodu wychłodzenia zmarły już 34 osoby. Na szczęście na terenie miasta i gminy Chojnów jak do tej pory nie było żadnych ofiar przymrozków. Policja interweniowała zaś już dwukrotnie, otrzymując zgłoszenia o osobach, które w tym czasie mogły potrzebować pomocy.
12 grudzień 2014, PZS , Wszystkich komentarzy: 2
Chojnowianie stypendystami Prezesa Rady Ministrów

11.12.2014 r. w Teatrze Zdrojowym im. Henryka Wieniawskiego w Szczawnie Zdroju odbyła się uroczysta Gala Stypendystów Prezesa Rady Ministrów i Ministra Edukacji Narodowej. Zarówno naszą szkołę jak i Powiat Legnicki reprezentowała dwójka uczniów, którzy zostali stypendystami Prezesa Rady Ministrów.

12 grudzień 2014, Redaktorka, Wszystkich komentarzy: 0
II Sesja Rady Gminy Chojnów (video)
W poniedziałek 8 grudnia br. odbyła się druga w kadencji sesja Rady Gminy. Podczas sesji przedstawiono sprawozdanie z działań wójta elekta - Mieczysława Kasprzaka. Nastąpiło również oficjalne przekazanie "władzy" nowemu wójtowi, Andrzejowi Pyrzowi oraz złożenie przez niego przysięgi. Zapraszamy do oglądnięcia zapisu video.
16 grudzień 2014, Redaktorka, Wszystkich komentarzy: 0
Chojnowski rynek gotowy do świąt
Święta zbliżają się wielkimi krokami. Nie tylko świąteczne reklamy, piosenki czy sklepowe promocje nam o tym przypominają. "Magię świąt" można także poczuć wybierając się na spacer po chojnowskim rynku. Oprócz wielkiej, udekorowanej w złote i czerwone bombki, można dostrzec tam inne motywy. Na latarniach porozwieszane są czerwone kokardy, różnokolorowe bombki i światełka. Wszystko to sprawia, że pomimo braku śniegu i deszczowej pogody, nic nie stoi na przeszkodzie by już teraz cieszyć się nadchodzącymi świętami.
17 grudzień 2014, Redaktorka, Wszystkich komentarzy: 0
Baszta Tkaczy w pełnej odsłonie

Chojnowska Baszta Tkaczy w swojej historii pełniła funkcję obronną miasta, więzienną, była również miejscem pracy kowali. Dziś stanowi punkt otwarty dla chojnowian i wszystkich podróżników. To miejsce o bardzo silnym znaczeniu historycznym, zyskało nowy wygląd.

14 grudzień 2014, Redaktorka, Wszystkich komentarzy: 0
Świąteczne przepisy. Gotuj z portalem!

Wigilijna tradycja mówi o tym, aby na naszym świątecznym stole pojawiło się 12 potraw. Każdy dom i każda gospodyni domowa posiada swoje własne wyjątkowe przepisy, które wykorzystuje tylko w Wigilię 24 grudnia. Potrawy, które zazwyczaj pojawiają się na świątecznym stole mogą być proste i tradycyjne. Niektórzy idąc z duchem czasu korzystają z kuchni nowoczesnej. My stawiamy jednak na tradycję, czyli wigilijny barszcz, pierogi z grzybami i kapustą czy też karpia.

17 grudzień 2014, Redaktorka, Wszystkich komentarzy: 0
Warsztaty plastyczne w Muzeum Regionalnym
Wspaniałą okazję do wykazania swoich plastycznych i kreatywnych umiejętności dla chojnowskich dzieciaków stworzyło Muzeum Regionalne w Chojnowie. W dniach 9 oraz 10 grudnia mogły stworzyć własne ozdoby świąteczne.Stały się świadkami kształtowania szkła na gorąco oraz unikalnego i wyjątkowego zdobienia bombek choinkowych.
16 grudzień 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Termin wyborów uzupełniających w Gminie Chojnów

W związku z wygaśnięciem mandatu radnego Andrzeja Pyrza, zarządzono wybory uzupełniające do Rady Gminy Chojnów w okręgu wyborczym nr 7. W przypadku okręgów jednomandatowych nie ma bowiem możliwości objęcia mandatu przez następną osobę z listy.Wybory uzupełniające w Gminie Chojnów zaplanowano na 1 marca.

14 grudzień 2014, Redaktorka, Wszystkich komentarzy: 0
I Szkolny Kiermasz Świąteczny przygotowany przez Gimnazjum nr 2
Wszędzie wokół nas zaczęły pojawiać się świąteczne dekoracje. Bombki, kartki świąteczne, stroiki to tylko kilka przykładów na to, co będziemy mogli nabyć już 15 grudnia podczas I Szkolnego Kiermaszu Świątecznego w Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Chojnowie.
11 grudzień 2014, Redaktorka, Wszystkich komentarzy: 7
Uwaga silny wiatr. Orkan Aleksandra nadciąga nad Dolny Śląsk
Orkan Aleksandra nadciąga do Polski od strony Wielkiej Brytanii. Swoim zasięgiem obejmować będzie Europę północną i zachodnią. Silnie wiać ma również w województwie dolnośląskim. Orkan dotrze do nas w piątek około godziny 10 rano i skończy się dopiero w sobotę nad ranem.
12 grudzień 2014, Redaktorka, Wszystkich komentarzy: 0
Młodzieżowy Dyskusyjny Klub Książki
"Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła" - Wisława Szymborska. Dla Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki z Gimnazjum nr 1 czytanie to bez wątpienia najlepsza rozrywka.
11 grudzień 2014, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Zgarnij darmowy karnet i jedz naleśniki do woli w Restauracji Polka. Aktualizacja - wyniki.

Masz ochotę na darmowe naleśniki? Jeśli tak to dobrze trafiłeś. Dziś w Restauracji Polka odbywać się będzie FESTIWAL NALEŚNIKÓW. Z tej właśnie okazji przygotowaliśmy dla Was karnety na darmowe naleśniki. Nie zwlekaj dłużej, weź udział w konkursie i jeszcze dziś skosztuj do woli pysznych naleśników!