Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Archiwum - grudzień 2014

12 grudzień 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Uroczyste podsumowanie XV Dolnośląskich Igrzysk LZS, Mieszkańców Wsi i Miast

W hali widowiskowo-sportowej Regionalnego Centrum Sportowego w Lubinie, w dniu 10 grudnia 2014 r. podsumowano XV Dolnośląskie Igrzyska LZS i Mieszkańców Wsi i Miast, których organizatorem jest Dolnośląskie Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe we Wrocławiu.

11 grudzień 2014, Rodzice, Wszystkich komentarzy: 0
Podziękowanie dla Restauracji "Pałacyk" za przygotowanie tegorocznych Mikołajek.
Rodzice dzieci uczęszczających do Szkółki Piłkarskiej Stefana Stala pragną złożyć serdeczne podziękowanie właścicielom chojnowskiej Restauracji „Pałacyk” za wszelką pomoc i zaangażowanie w organizację tegorocznych Mikołajek, które w bardzo ciekawej formie odbyły się w Hali Sportowej Powiatowego Zespołu Szkół.
12 grudzień 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Biblioteka Miejska zaprasza dzieci na "Zajęcia Bożonarodzeniowe"

Święta to czas wyczekiwany przez wszystkich, również tych najmłodszych. Z przyjemnością pomagają przy ozdabianiu choinki i tworzeniu w mieszkaniu świątecznego klimatu. Najpiękniej zaprezentują się własnoręcznie wykonane łańcuchy czy bombki. Dzięki zajęciom plastycznym, organizowanym w Bibliotece Miejskiej, każde dziecko bez trudu poradzi sobie z wykonaniem świątecznych dekoracji.

22 grudzień 2014, Redaktorka, Wszystkich komentarzy: 0
Regały w Bibliotece Miejskiej wypełniły się nowymi książkami

Święta to nie tylko czas zakupów, szaleństwa w kuchni czy generalnych porządków. W ciągu tych kilku wolnych dni, każdy powinien znaleźć chwilę dla siebie, by odbić sobie ogrom pracy włożony w przygotowania. Każdego, kto nie ma jeszcze pomysłu na wykorzystanie wolnego czasu, zachęcamy do odwiedzenia biblioteki, która w tym miesiącu wyposażyła się w nowe pozycje. Wśród nich można znaleźć literaturę zarówno dla dorosłych jak i najmłodszych.

18 grudzień 2014, UOKIK, Wszystkich komentarzy: 1
Bezpieczne zabawki na święta - UOKiK apeluje
Zabawka powinna być dostosowana do wieku malucha. Wybór powinny ułatwić informacje na opakowaniu, np. dla dziecka poniżej 3. roku życia. Zabawki przeznaczone dla najmłodszych, takie jak maskotki, gryzaki, klocki, lalki, nie powinny być wykonane z materiałów łatwo ulegających uszkodzeniu (np. szkła lub porcelany)
11 grudzień 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 0
"Gdziekolwiek mnie rzucisz"- w styczniu premiera nowej książki chojnowianina Dionisiosa Sturisa

W czerwcu ubiegłego roku ukazała się pierwsza książka chojnowianina- "Grecja. Gorzkie pomarańcze". Powstała w efekcie doświadczeń Dionisa, zgromadzonych podczas pracy dla radia i osobistych poszukiwań. Na czytelników czeka już jego kolejny reportaż literacki, którego premiera zaplanowana jest na 28 stycznia 2015 roku. Książka jest zbiorem opowieści o Manxach i Polakach-ich splątanych losach.

26 grudzień 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 1
Fajerwerki tylko w Sylwestra i Nowy Rok- zakaz używania materiałów pirotechnicznych do 10.02.2015
W celu ochrony życia, zdrowia lub mienia oraz zapewnienia porządku, spokoju i bezpieczeństwa publicznego wprowadza się zakaz używania wyrobów pirotechnicznych, wyłączonych spod koncesjonowania – z wyjątkiem wyrobów pirotechnicznych przeznaczonych do użytku teatralnego, w miejscach lub obiektach publicznych na terenie województwa dolnośląskiego.
11 grudzień 2014, Redaktorka, Wszystkich komentarzy: 0
Kulturalny Czwartek - część I
W dniu dzisiejszym rozpoczynamy serię artykułów poświęconą swobodnemu spojrzeniu na kulturę. Systematycznie w każdy czwartek pojawiać się będą "kulturalne" felietony, dzięki którym każdy z Was będzie mógł znaleźć coś dla siebie - poczynając od książki, po filmy, teatr czy sztukę. Serdecznie zapraszamy do lektury!
12 grudzień 2014, Redaktorka, Wszystkich komentarzy: 0
Wielki Szkolny Konkurs Filmowy o tematyce świątecznej w Gimnazjum nr 1
Święta zbliżają się do nas co raz większymi krokami. Najbardziej zauważyć to możemy w Gimnazjum nr 1 w Chojnowie, które pełne jest przedświątecznych życzeń. Wszystko to spowodowane jest Wielkim Szkolnym Konkursem Filmowym o tematyce świątecznej.
13 grudzień 2014, Redaktorka, Wszystkich komentarzy: 0
Zamiana rozkładu jazdy PKP. Sprawdź zanim spóźnisz się do szkoły!
Koleje Dolnośląskie i Przewozy Regionalne informują o zmianach w kursowaniu pociągów. Nowy rozkład jazdy wchodzi w życie 14 grudnia, czyli w najbliższą niedzielę.
10 grudzień 2014, Redaktorka, Wszystkich komentarzy: 0
Praca basenu podczas nadchodzących dni świątecznychBasen Miejski w Chojnowie informuje o planowanych przerwach podczas nadchodzących dni świątecznych. Zmiany nastąpiły w poszczególnych dniach: 24-26 i 31 grudnia br. oraz 1 stycznia 2015 roku. Reszta dni pozostaje bez zmian.
10 grudzień 2014, Galeria Piastów, Wszystkich komentarzy: 0
WYSPA LEGO w Galerii Piastów!
Dla wszystkich tych, którzy szukają prezentu na święta, a przede wszystkim dla wszystkich miłośników klocków LEGO mamy dobrą wiadomość! Z dniem 6 grudnia w Parku Rozrywki Play City na 2 piętrze Galerii Piastów otworzono specjalną wyspę na licencji LEGO.
11 grudzień 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Finał Szlachetnej Paczki już w najbliższy weekend!

Finał Szlachetnej Paczki odbędzie się już w najbliższy weekend! W dniach 13-14 grudnia magazyn przy ul. Poźniaków (w liceum) zapełni się darami przygotowanymi dla potrzebujących rodzin.

14 grudzień 2014, Redaktorka, Wszystkich komentarzy: 1
23. Finał WOŚP przed nami. Zostań wolontariuszem!
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to prawdopodobnie najpopularniejsza orkiestra w całej Polsce. Gra ona tylko raz do roku, ale za to słychać ją w całym naszym kraju. Finał tegorocznej edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 11 stycznia 2015 r. Tego dnia, podobnie jak w poprzednich dwudziestu dwóch edycjach, na ulice polskich miast wyjdą wolontariusze wyposażeni w identyfikatory, puszki oraz czerwone serduszka.
10 grudzień 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Jakub Grzela z "Trójki" zdobywa kolejne trofea

Nie tak dawno pisaliśmy o osiągnięciach Jakuba Grzeli w Ogólnopolskim Turnieju o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Mirsk. Od tego czasu Kubie udało się powiększyć liczbę zwycięstw. Młody judoka wziął udział w Ogólnopolskim Turnieju Mikołajkowym Ju-jitsu pod patronatem Prezydenta Miasta Zielona Góra, który zakończył się kolejnym sukcesem.