Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Archiwum - grudzień 2015

24 grudzień 2015, Kasia_, Wszystkich komentarzy: 0
Świąteczne życzenia od portalu chojnow.pl

Drodzy Czytelnicy! Z okazji nadchodzących świąt Bożego Narodzenia, chcielibyśmy złożyć Wam najlepsze życzenia. Niech ten magiczny czas, spędzony w gronie najbliższych, przyniesie Wam wiele radości, ciepła i optymizmu. Życzymy Wam, aby te świąteczne dni wypełnione były spokojem, rodzinną atmosferą i wzajemną życzliwością.

29 grudzień 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
 Relacja z jasełek Szkoły Podstawowej nr 3 w Domu Kultury

Tradycją jest wystawianie Jasełek w szkołach. Nie inaczej dzieje się w chojnowskich placówkach. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 również zaprezentowali własne przedstawienie, wprowadzając zaproszonych gości w świąteczny nastrój.

23 grudzień 2015, Gimnazjum nr 2, Wszystkich komentarzy: 0
Gimnazjum nr 2: Idą święta

Jak co roku, w grudniu tuż przed przerwą świąteczną organizowany jest w naszej szkole Konkurs Kolęd i Stroików. Także i w tym roku nie zabrakło tej nastrojowej imprezy. Klasy przygotowały występy zarówno od strony wokalnej jak i wizualnej.

23 grudzień 2015, Radosław Kupczyński, Wszystkich komentarzy: 0
Po raz drugi z rzędu podwójna wygrana LZS Jerzmanki Jerzmanowice

W ósmej kolejce rozgrywek Jerzmanka Jerzmanowice I rozegrała mecz na wyjeździe ze Spartą Grębocice pokonując gospodarzy 10:4. Punkty dla Jerzmanki zdobyli: Sochacki Jarosław (3,5), Sroka Sebastian (2,5), Kupczyński Radosław (2,5), Pastyrnak Maciej (1,5). Zespół zajmuje po 8 rundach II miejsce.

24 grudzień 2015, Kasia_, Wszystkich komentarzy: 0
Porządek świątecznych mszy w Chojnowie

Poniżej prezentujemy świąteczny porządek mszy świętych w chojnowskich parafiach.

26 grudzień 2015, Kasia_, Wszystkich komentarzy: 0
O oktawie Bożego Narodzenia

Boże Narodzenie to święto upamiętniające narodziny Jezusa. Uroczystość ta poprzedzona jest adwentem – okresem oczekiwania.

27 grudzień 2015, Partnerstwo,
Pożyczka w kilkanaście minut - to możliwe?

Zdarzyła się nieprzewidziana sytuacja losowa? Na "już" potrzebujesz finansowego wsparcia z powodu braku oszczędności? Jeśli nie chcesz pożyczać pieniędzy od znajomych czy rodziny, wyjście masz w zasadzie tylko jedno: zdecydować się na pożyczkę. Czy możliwe jest jednak, by otrzymać gotówkę w ciągu kilkunastu minut?

22 grudzień 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 1
Nowa wiata przystankowa - udogodnienie dla mieszkańców południowej części Chojnowa

Wiele powodów do narzekań mieli użytkownicy przystanku autobusowego, położonego na parkingu marketu Netto. Zniszczona blaszana wiata została jednak rozebrana - zastąpiła ją nowa.

27 grudzień 2015, Kasia_, Wszystkich komentarzy: 0
Atrybuty świąteczne

Święta Bożego Narodzenia to bez wątpienia magiczny czas. Wyjątkowości tym chwilom nadają zwyczaje, które kultywowane są od wielu pokoleń. Ze świętami Bożego Narodzenia związanych jest kilka znaczących atrybutów. Poniżej znajdziecie listę najważniejszych z nich.

24 grudzień 2015, Kasia_, Wszystkich komentarzy: 0
Tradycyjne potrawy wigilijne
Jedną z polskich tradycji wigilijnych jest obowiązek pojawienia się na świątecznym stole 12 potraw. W zależności od regionu i rodzinnej tradycji, zestaw dań może się od siebie różnić. Ogólnie przyjętą zasadą jest, że potrawy wigilijne przygotowuje się ze wszystkiego, co rodzi się w polu, lesie i na łące.
24 grudzień 2015, Kasia_, Wszystkich komentarzy: 0
Świąteczne przesądy

Wigilia to bez wątpienia jeden z najbardziej magicznych dni w roku. Dziś obchodzony bardzo uroczyście i poważnie. Ale czy tak było zawsze? Przygotowaliśmy dla Was przegląd kilku najciekawszych świątecznych przesądów.

24 grudzień 2015, Kasia_, Wszystkich komentarzy: 0
Kilka słów o Wigilii

Wigilią w tradycji chrześcijańskiej nazywamy dzień poprzedzający Boże Narodzenie, który kończy okres adwentu. W tradycji łacińskiej wigilia Bożego Narodzenia obchodzona jest 24 grudnia, a w Kościele greckokatolickim i prawosławnym – 6 stycznia.

27 grudzień 2015, Helios Legnica, Wszystkich komentarzy: 0
Repertuar kina Helios na najbliższe dni
31 grudnia w 37 kinach sieci Helios w całej Polsce, Maraton Sylwestrowy w towarzystwie gwiazd kina!
Do wyboru dwa zestawy przedpremierowych filmów …
28 grudzień 2015, Helios Legnica, Wszystkich komentarzy: 0
Maraton sylwestrowy w kinie Helios
31 grudnia w kinie Helios Legnica, Maraton Sylwestrowy w towarzystwie gwiazd kina! Do wyboru dwa zestawy przedpremierowych filmów…
29 grudzień 2015, Kasia_, Wszystkich komentarzy: 0
Konkurs świąteczny! Do wygrania podwójne bilety do kina!

Drodzy Czytelnicy! Organizujemy dla Was kolejny świąteczny konkurs! Do wygrania są podwójne wejściówki do kina Helios w Legnicy i Lubinie, które zrealizować można do kwietnia 2016 roku, wybierając dowolny seans filmowy!