Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English
Zostań pracownikiem Lidla

Podsumowanie rundy jesiennej w klasie okręgowej

Autor Kasia_
Data utworzenia: 20 listopad 2018, 09:00 Wszystkich komentarzy: 1


Podsumowanie rundy jesiennej w klasie okręgowej

Zakończyły się rozgrywki w ramach rundy jesiennej w legnickiej klasie okręgowej. Przyszedł czas na krótkie podsumowanie osiągnięć zespołów reprezentujących ziemię chojnowską. Przedsezonowe oczekiwania, co do osiągnięć w ligowej tabeli Chojnowianki i Czarnych były znacznie wyższe niż lokaty zajęte na zakończenie rundy jesiennej. Ostatecznie nasze zespoły zajęły 14. i 15. miejsce, znajdując się w strefie spadkowej.

Chojnowianka Chojnów przystąpiła do sezonu 2018/2019 klasy okręgowej jako ubiegłosezonowy mistrz klasy A. Aspiracje w obecnej klasie rozgrywkowej były wyższe niż 14. miejsce, a miano solidnej drużyny były celem zarządu i zespołu. W trakcie rozgrywek z ławką trenerską pożegnał się
M. Rabanda, ojciec sukcesu, czyli awansu do klasy okręgowej. Miejsce za sterami Chojnowianki przejął P. Górecki, jednak efekt zmiany trenera nie zaowocował, a Chojnów znajduje się w strefie spadkowej z dorobkiem 12 pkt. Z całej ligi Chojnowianka posiada najsłabszą linię obrony, o czym świadczy najwięcej straconych bramek. Przerwa zimowa będzie odpowiednim czasem na wyciągnięcie wniosków z pierwszej części sezonu.

Kolejnym zespołem reprezentującym nasz region są Czarni Rokitki. Na krótko przed startem ligi trenera R. Gajewskiego zastąpił M. Zieleń, któremu zabrakło ostatecznie czasu na zbudowanie zespołu, który zdołałby walczyć o ligowe punkty w każdym meczu. Początek sezonu mógł napawać optymizmem, lecz z kolejki na kolejkę Czarni osuwali się w ligowej tabeli, ostatecznie zatrzymując się na 15. lokacie. Przedostatnie miejsce chluby nie przynosi, a walkower i braki kadrowe dają powód do intensywnej walki na rynku transferowym dla zarządu i trenera Czarnych Rokitki.

Tabela grupy legnickiej prezentuje się następująco:

1.GKS Męcinka – 36 pkt.

2.KS Legnickie Pole – 32 pkt.

3.Kuźnia Jawor – 30 pkt.

4.Iskra Kochlice – 27 pkt.

5.Konfeks Legnica – 27 pkt.

6.Odra Chobienia – 25 pkt.

7.Płomień Radwanice – 25 pkt.

8.Zawisze Serby – 21 pkt.

9.Pogoń Góra – 20 pkt.

10.Kaczawa Bieniowice – 20 pkt.

11.Zamet Przemków – 18 pkt.

12.Iskra Księginice – 15 pkt.

13.Zryw Kłębanowice – 14 pkt.

14.Chojnowianka Chojnów – 12 pkt.

15.Czarni Rokitki – 8 pkt.

16.Huta Przemków – 6 pkt.
Komentarze

Będą 2 spadki? :o
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.