Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Po wyjątkowe święta do Rokitek. Zobacz zdjęcia z Gminnego Jarmarku Bożonardzeniowego

Autor admin
Data utworzenia: 16 grudzień 2018, 19:59 Wszystkich komentarzy: 0


Po wyjątkowe święta do Rokitek. Zobacz zdjęcia z Gminnego Jarmarku Bożonardzeniowego

Już po raz szósty mieszkańcy gminy Chojnów i okolic spotkali się, by wspólnie celebrować zbliżające się święta Narodzenia Pańskiego. Przy szkole w Rokitkach odbyła się kolejna edycja Gminnego Jarmarku Bożonarodzeniowego. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Wydarzenie co roku przyciąga dziesiątki wystawców z terenu gminy Chojnów i nie tylko. Organizatorzy zaznaczają, że jednym z celów jarmarku jest prezentowanie lokalnej kultury i promowanie miejscowych artystów, rzemieślników, twórców i amatorów rękodzielnictwa. Na licznych stoiskach można było nabyć najróżniejsze ozdoby świąteczne; nie zabrakło również punktów gastronomicznych, a na nich świątecznych ciast oraz licznych dań, bez których Boże Narodzenie odbyć by się nie mogło.

Folklorystyczny klimat podtrzymały występy lokalnych zespołów - w tym Kalinek z Rokitek, które zaprosiły uczestników wydarzenia do rodzinnego kolędowania. Tradycyjnym elementem gminnego jarmarku są jasełka. Tym razem przedstawienie, przypominające nam wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat oraz znaczenie narodzin Jezusa Chrystusa, przygotowali podopieczni Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Rokitek.

Dla najmłodszych uczestników jarmarku organizatorzy przygotowali spotkanie ze świętym Mikołajem. Przybysz z dalekiej północy - pomimo bardzo napiętego grudniowego grafiku - znalazł czas by odwiedzić Rokitki - co więcej, zabrał ze sobą także swoich pomocników, którzy przygotowali dla dzieci liczne gry i zabawy.

Świąteczną zabawę zakończył występ pochodzącej z Borówna kapeli Janicki. Zespół wokalno-instrumentalny w swoim repertuarze prezentuje folklor góralski szerokiego Podhala: zwyczaje, stroje, gawędy i gwarę, specyficzny humor góralski, muzykę i taniec.

W ramach jarmarku nastąpiło również ogłoszenie wyników dwóch konkursów. Uczniowie z terenu gminy Chojnów mieli okazję zmierzyć się w organizowanym przez Gminną Bibliotekę Publiczną konkursie pn. Aniołek Bożonarodzeniowy, który miał na celu umożliwić dzieciom przedstawienie własnej wizji nastroju oraz tradycji świąt Bożego Narodzenia. Do konkursu zgłoszono ponad 50 prac.

W drugim z konkursów udział wzięły wszystkie stoiska, które zostały zaprezentowane na tegorocznym jarmarku w Rokitkach. Komisja konkursowa oceniała: bogactwo prezentowanych wyrobów i produktów, aranżację i kompozycję stoiska, pomysłowość i estetykę ekspozycji, jakość obsługi oraz informacje o prezentowanych produktach. Główna nagroda za stoisko trafiła do przedstawicieli Koła Gospodyń Wiejskich ze Strupic. Wyróżnienia otrzymały stoiska przygotowane przez Zespół Szkolno-Przedszkolny z Rokitek oraz Stowarzyszenie Vita Chlebem z Czernikowic.
Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.