Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up
  • Polish
  • English
Minecraft Cuprum Arena Dzień Babci i Dziadka w Cuprum Arena

Urząd Gminy apeluje: Pomóżmy rodzinie ze Starego Łomu

Author: admin
Creation date: 16 January 2019, 10:15 All comments: 0


Urząd Gminy apeluje: Pomóżmy rodzinie ze Starego Łomu

Cały dobytek i dach nad głową rodziny ze Starego Łomu pochłonął sobotni pożar. W jednej chwili zostali bez domu. Stracili niemal wszystko, co w nim mieli. Szczęśliwie w pożarze nikt nie ucierpiał. Sąsiedzi od razu ruszyli ze wsparciem. Pomoc pogorzelcom zapowiedział także Wójt Gminy Chojnów.

Pożar wybuchł w sobotę. Przyczyną była prawdopodobnie uszkodzona instalacja elektryczna. Spaleniu uległy poddasze, strych i dach. W akcji gaszenia pożaru udział wzięło sześć zastępów straży pożarnej, w tym ochotnicy i zawodowi strażacy. Siedmioosobowa rodzina została bez dachu nad głową.

Na miejscu zdarzenia pojawił się Wójt Gminy Chojnów Andrzej Pyrz, Dyrektor GOPS w Chojnowie Lilia Walasek oraz pracownicy zarządzania kryzysowego w Urzędzie Gminy Chojnów, którzy podjęli natychmiastowe działania związane z pomocą poszkodowanym.

Mieszkańcy Starego Łomu również od razu ruszyli z pomocą. Nie tylko przekazali różne potrzebne rzeczy codziennego użytku, ale także wsparli rodzinę finansowo. W zbiórkę zaangażowali się Sołtys Starego Łomu a także Sołtysi i Radni z całej Gminy Chojnów.

- Bardzo dziękuję za każdą okazaną pomoc. Dostaliśmy ubrania, jedzenie, środki czystości… - mówi pani Monika – poszkodowana w pożarze.

- Priorytetem jest odbudowa zniszczonego domu, aby rodzina jak najszybciej mogła wrócić do siebie. – komentuje Wójt Gminy Chojnów – Andrzej Pyrz – W ramach wsparcia samorządowego poszkodowaną rodzinę umieściliśmy w mieszkaniu zastępczym. A zniszczony dom zabezpieczyliśmy. Robimy, co możemy, aby wesprzeć mieszkańców w tej niewyobrażalnej tragedii. Na miejscu pożaru z ramienia Gminy był już Inspektor budowlany, który przedstawił zakres prac do wykonania oraz wstępny kosztorys remontowy.

- Staramy się zabezpieczyć rodzinie wszelkie potrzeby materialno – bytowe. Dziś w ręce poszkodowanych trafi zasiłek celowy z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej – informuje Lilia Walasek – Dyrektor GOPS w Chojnowie.

Obecnie najpilniejsze do zdobycia są materiały budowlane i wykończeniowe. Rodzina prosi o pomoc finansową. Wierzy, że jedynie dzięki ludziom dobrego serca jest w stanie odzyskać dom, który zabrał im pożar. Apelujemy również do firm i instytucji gotowych wesprzeć pogorzelców w formie rzeczowej lub usługowej. Chętnych do niesienia pomocy rodzinie ze Starego Łomu bardzo prosimy o kontakt pod nr tel. 607-438-419.

W akcję pomocy poszkodowanym włączyło się również Stowarzyszenie na rzecz osób niepełnosprawnych i potrzebujących „Dajmy Szansę” z Chojnowa, na konto którego można przekazać pieniądze.

Wpłat dla poszkodowanej rodziny można dokonywać na konto:
STOWARZYSZENIE NA RZECZ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH I POTRZEBUJĄCYCH „Dajmy Szansę”
Santander Consumer Bank S.A.
56 1090 2675 0000 0001 1427 6985
z dopiskiem „Pomoc dla rodziny ze Starego Łomu”.

materiały prasowe / Urząd Gminy Chojnów

Comments

This entry has no comments yet.

Add Comment

You have to be loggin to add comment.