Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English
Kraina Lodu 2 w Cuprum Arena Zostań pracownikiem Lidla

SP4news: Uczeń SP4 laureatem Zdolnego Ślązaczka! / Karnawał w szkole [ZDJĘCIA]

Autor Szkoła Podstawowa nr 4
Data utworzenia: 29 styczeń 2019, 09:56


SP4news: Uczeń SP4 laureatem Zdolnego Ślązaczka! / Karnawał w szkole [ZDJĘCIA]

Wielki sukces! Uczeń SP4 laureatem Zdolnego Ślązaczka!

Jeszcze w grudniu do mediów podawaliśmy następującą informację: „Uczeń Hubert Kupczyński pnie się do góry po szczeblach prestiżowego konkursu Zdolny Ślązaczek z dziedziny matematyki, zakwalifikowując się do ostatniego już, wojewódzkiego etapu! Zadania matematyczne wymienionego konkursu wymagają nie lada zdolności logicznego myślenia i wiedzy wykraczającej poza podstawowy zakres materiału. Znamy jednak możliwości naszego reprezentanta, dlatego to nie obawy nam towarzyszą przy okazji tego tematu, a wielka nadzieja na dobrą lokatę naszego ucznia wśród tych najlepszych z najlepszych!”. Dziś z wielką radością i dumą ogłaszamy wszem i wobec, że reprezentant SP4- Hubert Kupczyński z klasy VIIa, otrzymał najwyższe wyróżnienie w konkursie Zdolny Ślązaczek, organizowanym przez Dolnośląskiego Kuratora Oświaty we współpracy z Samorządem Województwa Dolnośląskiego, Dolnośląskim Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu i Wyższą Szkołą Filologiczną we Wrocławiu, zdobywając tytuł laureata!

W powiatowym etapie konkursu do zmagań z matematycznymi pułapkami przystąpiło 820 uczniów. Do finału zakwalifikowały się 92 osoby- grono najprężniejszych matematycznych umysłów Dolnego Śląska. Warto podkreślić, iż Zdolny Ślązaczek to w naszym województwie najbardziej prestiżowy konkurs, którego wyniki mają wpływ na najbliższą, edukacyjną przyszłość uczestników. Hubert jako laureat, oficjalnie został zwolniony z matematycznej części egzaminu ósmoklasisty, otrzymując tym samym maksimum punktów! Wielkie brawa i gratulacje! Teraz trzymamy kciuki za pozostałe dwie finalistki Zdolnego Ślązaczka z naszej szkoły- Elizę Laskowską, która zmaga się ze 145 innymi finalistami w dziedzinie języka polskiego oraz Maję Marysiewicz, jedną z 42 finalistek z dziedziny języka niemieckiego. Dziewczyny- kibicujemy Wam z całej siły!


„Niech żyje bal”, czyli karnawał w SP4!

Poza edukacją na wysokim poziomie, czego dowodem jest sukces opisany powyżej, w SP4 stawiamy również na dobrą zabawę! Styczniowy czas kojarzy się jednoznacznie- z rytmami brazylijskiej samby! Szalony, kolorowy karnawał zagościł również w naszej szkole. Klasy młodsze miały okazję zaprezentować swoje niesamowite, barwne przebrania podczas balu karnawałowego, który odbył się w sali gimnastycznej, przy akompaniamencie zespołu grającego. Jak to zwykle u nas bywa- zabawa była przednia! Rozmaite konkursy, pokaz strojów, wspólne tańce i zabawy podobały się wszystkim naszym dzieciakom, co dało łatwo się zauważyć po uśmiechach promieniujących na ich twarzach, a także dźwiękach, które dobiegały w najdalsze zakątki szkoły, rozbrzmiewając radosne „Przez twe, oczy, te oczy zielone, oszalałeeeem!”.