Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up
  • Polish
  • English
Kraina Lodu 2 w Cuprum Arena Zostań pracownikiem Lidla

Plany budowy chodnika z Chojnowa do Kolonii Kołłątaja powoli wcielane w życie

Author: admin
Creation date: 01 February 2019, 15:16 All comments: 0


Plany budowy chodnika z Chojnowa do Kolonii Kołłątaja powoli wcielane w życie

1 400 000 zł to orientacyjna kwota za jaką ma zostać zrealizowany chodnik łączący Chojnów z Kolonią Kołłątaja. W budżecie gminy Chojnów na 2019 rok na ten cel zarezerwowano ponad 750 000 złotych - resztę stanowić ma dotacja ze strony Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei.

O budowę chodnika od dawna starają się mieszkańcy zarówno Kolonii Kołłataja jak i Kolonii Biała. Obydwie sąsiadujące ze sobą miejscowości z racji bliskości są w znacznym stopniu związane z miastem - problemem od wielu lat był natomiast brak bezpiecznego połączenia dla pieszych.

Wydaje się, że po wielu latach starań, wreszcie dojdzie do realizacji inwestycji. Urząd Gminy zwrócił się do Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei, czyli zarządcy drogi wojewódzkiej nr 335, o dotację. Wniosek został zatwierdzony a efektem starań jest podpisanie umowy według której 50% kosztów budowy chodnika pokryje DSDiK.

Pełne koszty budowy chodnika poznamy dopiero po zrealizowaniu projektu. Jak zaznacza Janusz Cygan, specjalista ds. inwestycji i remontów w Wydziale Inwestycji i Infrastruktury Urzędu Gminy Chojnów, nowy chodnik ma zaczynać się przy chojnowskiej straży pożarnej i kończyć w Kolonii Kołłątaja. W pierwszej części zrealizowany będzie fragment o długość około 740 metrów.

Wciąż trwają rozmowy w sprawie ewentualnej partycypacji w kosztach inwestycji przez miasto Chojnów. Urząd Gminy chce, by podobnie jak przy budowie chodnika łączącego Chojnów z Michowem, zadanie było współfinansowane przez obywa samorządy.

Przewidywany termin wszczęcia postępowania, które ma na celu wybór wykonawcy, przewidziano na maj 2019 roku.


Comments

This entry has no comments yet.

Add Comment

You have to be loggin to add comment.