Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English
Cuprum arena

Chojnowski złodziej prądu w rękach policji

Autor admin
Data utworzenia: 04 luty 2019, 11:22 Wszystkich komentarzy: 2


Chojnowski złodziej prądu w rękach policji

Funkcjonariusze z Rewiru Dzielnicowych Komisariatu Policji w Chojnowie zatrzymali 53-letniego mieszkańca Chojnowa, który w jednym z mieszkań na terenie miasta pobierał energię elektryczną, poprzez nielegalne podłączenie do sieci elektrycznej. Mężczyzna odpowie przed sądem za kradzież prądu. Grozi mu kara do 5 lat więzienia, a także obowiązek uiszczenie opłaty za nielegalny pobór, którego wysokość może wynieść od kilkuset do kilku tysięcy złotych.

- Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Chojnowie przeprowadzili kontrolę jednego z budynków mieszkalnych na terenie Chojnowa, gdzie zatrzymali 53- letniego mężczyznę, który w jednym z mieszkań pobierał energię elektryczną poprzez nielegalne podłączenie do sieci elektrycznej. W toku wykonanych oględzin policjanci ujawnili na klatce schodowej amatorską instalację elektryczną poprowadzoną do jednego z mieszkań, gdzie był pominięty układ pomiarowy. Nielegalne przyłącze poprowadzone było z klatki schodowej, z którego zasilane było oświetlenie oraz wszystkie urządzenia elektryczne w mieszkaniu. Instalacja była prowizoryczna i groziła zwarciem. Na miejsce funkcjonariusze wezwali pracowników Zakładu Energetycznego, którzy zdemontowali i zaplombowali nielegalne przyłącze - informuje st. sierż. Anna Tersa.

Za kradzież energii elektrycznej grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, a także obowiązek uiszczenie opłaty za nielegalny pobór, którego wysokość może wynieść od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Trwa wyjaśnianie strat jakie poniósł zakład energetyczny.


Komentarze

Złapali złodzieja prądu bo pewnie ktoś im życzliwy doniósł to nie jest jakaś rewelacja.
Jako mieszkaniec Chojnowa bardzo chciałbym się dowiedzieć czy w naszym mieście jest bezpiecznie. Chciałbym wiedzieć ile jest przestępczości oraz jaki jej procent jest wykrywany. Tylko, że takie informacje są umiejętnie ukrywane.
Co z tego, że złapali jednego złodzieja prądu, jeśli w tym czasie było ileś włamań, ileś pobić, ileś kradzieży, ileś aktów wandalizmu i o tym my czytelnicy nie wiemy???
A bardzo chcielibyśmy wiedzieć ile takich przestępstw było i ile z nich zakończyło się zatrzymaniem sprawców?
Z całym szacunkiem do policji, bo nie wiem jak wygląda od wewnątrz ich praca i co tam się dzieje w komisariacie ale ja w swojej pracy tylko w dniu wczorajszym wykryłem dwóch odbiorców pobierających nielegalnie energię elektryczną w okolicach Chojnowa i jakoś nie czuję się jakimś bohaterem żeby to nagłaśniać
zgłoś komentarz
Szanowna Redakcjo

tak miał się zacząć post powyżej
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform