Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Trwa bal studniówkowy Powiatowego Zespołu Szkół w Chojnowie

Autor Kasia_
Data utworzenia: 17 luty 2019, 00:23 Wszystkich komentarzy: 0


Trwa bal studniówkowy Powiatowego Zespołu Szkół w Chojnowie

O godz. 19.00 rozpoczęła się Studniówka tegorocznych maturzystów z Powiatowego Zespołu Szkół w Chojnowie. Uczniowie oraz grono pedagogiczne i zaproszeni goście świętują w Domu Schrama. Na miejscu zastaliśmy bardzo radosną atmosferę oraz kreacje rodem z czerwonego dywanu.

Podczas części oficjalnej maturzyści odśpiewali hymniczną pieśń studencką „Gaudeamus Igitur”, a następnie uczniowie podziękowali gronu pedagogicznemu za możliwość kształcenia się w tak dobrych warunkach oraz opiekę i troskę w czasie edukacji. Szczególne podziękowania zostały skierowane do wychowawców tegorocznych klas maturalnych – Moniki Pacaniuk (LO), Anny Ostropolskiej (Technikum Ekonomiczne i Hotelarskie) oraz Eweliny Rabiej-Kulczyckiej (Technikum Mechaniczne i Pojazdów Samochodowych).

Maturzyści słowa podziękowania skierowali także do swoich rodziców. Oprócz wzruszających słów, za serce ścisnął również wyjątkowy występ Justyny Kaweckiej, która wraz z zespołem Laszkiewicze zaśpiewała piosenkę dedykowaną rodzicom.

Zgodnie z tradycją, uroczystość zainaugurowano odtańczeniem Poloneza. Tegoroczne wykonanie było bardzo efektowne. Uczniowie zaprezentowali nietuzinkową choreografię, przygotowaną przez panie Agnieszkę Robak i Adriannę Leszczyńską. Zachwycająca była piękna i barwna kompozycja, niebanalny dobór figur i harmonia tańczących.

Bal Studniówkowy otworzył dyrektor Powiatowego Zespołu Szkół w Chojnowie - Mariusz Kowalczyk:

Cieszę się, że jesteśmy tu razem. Studniówka to początek. To tak naprawdę pierwszy zdawany przez Was egzamin dojrzałości. Za 12 tygodni przyjdzie czas na właściwe egzaminy… Pamiętam dokładnie ten pierwszy dzień Waszego pobytu w szkole. Drodzy Uczniowie, dziś patrząc na panie w pięknych kreacjach i wspaniałych mężczyzn trudno jest porównać te twarze z twarzami z września 2015 i 2016 roku. Mieliśmy tę możliwość obserwować, jak na naszych oczach, razem z nami, dochodziliście do dorosłego życia. Cieszę się i wierzę, że jesteście przygotowani do dorosłości. A Wasi rodzice, którym pragnę serdecznie podziękować i pogratulować tej młodzieży, będą z Was dumni nie tylko dzisiaj, ale też za kilka miesięcy, gdy odbierzecie wyniki egzaminów i przez całe Wasze życie. I tego Wam życzę. Żeby wyniki egzaminów były bardzo wysokie – były na miarę Waszego wstąpienia w dorosłe życie. Żebyście z impetem i radością mogli rozpocząć dorosłe życie. Wszystkim nam życzę wspaniałego balu, wspaniałej zabawy i żeby ten uśmiech na Waszych twarzach gościł do samego rana i już na zawsze!

Podczas uroczystości głos zabrał również Krzysztof Sowiński, członek Zarządu Powiatu Legnickiego:

Ten dzień jest dla Was dniem szczególnym. Życzę Wam, aby te dni, które po dzisiejszej nocy nastąpią, były czasem wytężonej pracy. Ponieważ dzisiaj, jak napisaliście w swoim zaproszeniu, zabawa będzie do rana, a później tylko matura. Życzę Wam, aby matura przyniosła Wam jak najlepsze wyniki, żebyście mogli spełniać swoje marzenia i żebyście dostali się na wymarzone uczelnie. Abyście mogli realizować swoje dalsze plany. A na dzisiejszą noc życzę wszystkim wesołej zabawy!

Do życzeń dla chojnowskich maturzystów dołączył się również burmistrz Jan Serkies:

Drodzy Abiturienci, przed Wami czas bardzo wytężonej pracy. Czas, kiedy będziecie zdawać egzamin dojrzałości i egzaminy zawodowe, ale też czas, który będzie decydować, co dalej będziecie w życiu robić. Życzę Wam, żeby ten czas był czasem niezmarnowanym. Żebyście wszyscy zdali egzamin dojrzałości, egzaminy zawodowe. Żeby kierunki studiów, które sobie wymarzyliście stały przed Wami otworem. Bo to przecież Wy jesteście solą tej ziemi. To wy za kilka, kilkanaście lat będziecie decydować o losach naszej Ojczyzny. Również o losach naszej Małej Ojczyzny. Ten dzisiejszy wieczór jest również okazją, aby Wam, dyrekcji oraz gronu pedagogicznemu podziękować za to wszystko, co robiliście na rzecz naszego miasta i Waszą aktywność społeczną i wszystkie inicjatywy, jakie miały miejsce w Chojnowie. A na dzisiejszy wieczór życzę Wam radosnego świętowania do białego rana!
Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.