Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

SP4news: Wielkie otwarcie pracowni chemicznej / Sukcesy zespołu Brooklyn oraz uczennicy SP4

Autor Szkoła Podstawowa nr 4
Data utworzenia: 19 luty 2019, 10:44


SP4news: Wielkie otwarcie pracowni chemicznej / Sukcesy zespołu Brooklyn oraz uczennicy SP4

Wielkie otwarcie pracowni chemicznej w SP4!

Niedawno przez nas zapowiedziana realizacja projektu w ramach wygranego przez SP4 konkursu „Laboratorium XXI wieku”, zorganizowanego przez Fundację KGHM, dobiegła końca! 14 lutego oficjalnie, do użytku naszych uczniów została oddana najnowocześniejsza w okolicy pracownia chemiczna, mieszczące się w budynku przy ulicy Konarskiego.

Wraz z postępem prac projektu, oczekiwania rosły, zaś sami zainteresowani- czytaj uczniowie, zniecierpliwieni dopytywali kiedy odbędzie się pierwsza lekcja. I jest, mamy to! Pracownia chemiczna wyposażona jest w nowoczesny sprzęt, taki jak tablica interaktywna i laptop, w specjalistyczny sprzęt do przeprowadzania najróżniejszych doświadczeń- w tym dygestorium oraz stroje, okulary i rękawiczki dla uczniów, posiada stanowiska do badań rozmaitych substancji i prowadzenia eksperymentów- każdy z dostępem do bieżącej wody, jest zaopatrzona w specjalne gabloty z materiałami i substancjami chemicznymi, ponadto posiada zupełnie nową, wygodną bazę w postaci ławek i krzesełek.

W naszej szkole stawiamy na edukację opartą nie tylko na teorii. Poszukujemy również rozwiązań, które szczególnie przypadną do gustu naszym żakom, a takimi zazwyczaj okazują się najróżniejsze zajęcia praktyczne. Chemia to dziedzina nauki, która w powyższe słowa wpisuje się jak żadna inna. Bo czym jest wiedza o efektach danego eksperymentu, bez możliwości przeprowadzenia go? Twierdzeniem, przekonaniem, kolokwialnym „gdybaniem”, a dla niektórych zupełną abstrakcją. Dziś ogromnie cieszymy się faktem, że wszyscy uczniowie- ci którzy uczestniczą w obowiązkowych zajęciach oraz ci, dla których chemia jest pasją i być może dziedziną, która w pewien sposób ukształtuje ich drogę życiową, mogą zaspokajać potrzeby poznawcze w idealnych ku temu warunkach. Warto również podkreślić, że pracownia spełnia wszelkie wymogi bezpieczeństwa, zaś komfort nauki dodatkowo zapewnia prowadzenie zajęć w grupach. Jako że jednym z podstawowych zadań placówki oświatowej jest ocenianie, za realizację kolejnego projektu stawiamy sobie, nieskromnie, ale zasłużenie- szóstkę z plusem!


Wytańczone sukcesy zespołu Brooklyn!

Mamy ogromny zaszczyt ogłosić, iż od września bieżącego roku szkolnego, chojnowski zespół taneczny, który zdobywa najwyższe laury w skali ogólnopolskiej- Brooklyn, działa przy SP4, będąc jej znamienitym reprezentantem! Zespół liczy 6 formacji, w różnych kategoriach wiekowych. Dodatkową grupę stanowią Mażoretki, które zawsze uświetniają miejskie i nie tylko, pochody i uroczystości.

Zespół Brooklyn pod wodzą swojej instruktorki pani Marzeny Anton, od wielu lat podbija polską scenę taneczną, nie dając zapomnieć o potencjale i pasji dzieci i młodzieży z Chojnowa. Dziś mamy go w swoich szeregach, z jakiego to powodu nie szczędzimy słów zadowolenia i dumy. Zespół zakończył stary rok i rozpoczął nowy samymi sukcesami! Podczas Grand Prix Polski „Dance Września” Brooklyn Junior otrzymał II miejsce w kategorii disco show 12-15 lat, zaś Brooklyn I miejsce w tej samej kategorii tanecznej, ale powyżej lat 15! Wielkie brawa i gratulacje, jednak to nie wszystko. Ostatnim turniejem, na którym zawitał zespół był II Ogólnopolski Festiwal Tańca „Sulmierzyce Open”. Gorąca atmosfera i wielkie emocje, tylko dodają energii i siły do działania naszym młodym tancerzom!

Dziewczyny z formacji Brooklyn (powyżej 15 lat) w tanecznym boju wywalczyły I miejsce w kategorii Disco show oraz wyróżnienie w kategorii Street dance. Nieco młodsze reprezentantki z formacji Brooklyn Junior (13-15 lat) stanęły na najwyższym stopniu podium podczas ogłoszenia wyników w kategorii street dance, później natomiast odebrały puchar za II miejsce w kategorii disco show. Połączenie pasji, dobrej zabawy, a przy tym świetnych efektów pracy, to marzenie każdego zespołu tanecznego, tak więc dobra passo trwaj!


Uczennica SP4 w finałowym etapie dolnośląskiego konkursu polonistycznego!

„Poprawnie piszę, pięknie mówię” to konkurs polonistyczny organizowany przez Dolnośląski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli dla uczniów klas młodszych. Konkurs ten to wyjście naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom młodszych uczniów, którzy do tej pory musieli przebrnąć przez cały I cykl edukacyjny, aby móc uczestniczyć w wojewódzkim konkursie z wybranej dziedziny. Wiadomość o możliwości wzięcia udziału w zmaganiach z językiem polskim przez dzieciaki z SP4 została przyjęta z dużym entuzjazmem!

Do potyczek z językiem polskim przystąpiło spore grono naszych uczniów. Do II etapu zakwalifikowało się aż 10 reprezentantów SP4, dzięki czemu to właśnie nasza szkoła stała się miejscem przeprowadzenia II etapu zmagań dla wszystkich uczestników z naszego regionu. Serdecznie przywitani i ugoszczeni przybyli, odjechali z Chojnowa z prezentami, miłymi wrażeniami i nawiązanymi nowymi znajomościami. Do III etapu konkursu zakwalifikowali się najlepsi z najlepszych. Miło nam poinformować, że w tej grupie znalazła się również nasza uczennica z klasy III c- Anna Bogacz Bielińska, za którą mocną trzymamy kciuki!