Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English
Cuprum arena

Kilka twarzy tanga na scenie Domu Kultury [ZDJĘCIA]

Autor admin
Data utworzenia: 11 marzec 2019, 12:06 Wszystkich komentarzy: 0


Kilka twarzy tanga na scenie Domu Kultury [ZDJĘCIA]

Tango nie jedno ma imię - przekonały się o tym osoby, które niedzielny wieczór zdecydowały się spędzić na sentymentalno-nastrojowej podróży do ojczyzny tej muzyki i tańca. Przed chojnowską publicznością w Domu Kultury zaprezentowała się charyzmatyczna argentyńska wokalistka i gitarzystka Vanesa Harbek wraz z zespołem w skład którego wchodzą: Łukasz Gorczyca, Krzysztof "Puma" Piasecki oraz perkusista Tomasz Dominik.

Vanesa Harbek uznawana jest za niezwykle utalentowaną gitarzystkę, wokalistkę, trębaczkę i showmankę. Jej ognista muzyka, z pogranicza bluesa, jazzu, rocka i soulu czerpie z tradycji południowoamerykańskiej i karaibskiej. Artystka występowała na jednej scenie z takimi artystami jak: Igor Prado, Decio Caetano, Big Gilson, David Tanganelli, Omar Coleman, Sugar Blue, Dave Riley, Linsey Alexander y Vino Louden, Antonio Vergara, Kenny Blues Boss Wayne, Marcos Coll, Daryl Taylor, Rico MacClarrin czy Vargas Blues Band.

Autorem muzyki na najnowszym albumie sygnowanym nazwiskiem Vanesy Harbek jest Łukasz Gorczyca; to za jego sprawą w ognistym argentyńskim tangu odnajdujemy subtelną nutę słowiańszczyzny. Polsko-argentyńskiemu duetowi na scenie Domu Kultury towarzyszyli gitarzysta Krzysztof "Puma" Piasecki oraz perkusista Tomasz Dominik.

Vanesa Harbek w swoich utworach w emocjonalny sposób opowiada o rozterkach serca - artystka wokalnie czerpie z twórczości autorów tworzących w latach 20. i 30. XX wieku oraz sięga do kilku stylów tanga - od romantycznego po tango utrzymane w surowym klimacie.

Chojnowski koncert Vanesy Harbek i jej zespołu to jeden z punktów trasy koncertowej obejmującej m.in. nasz kraj. 19 marca swoją premierę będzie miał album sygnowany nazwiskiem wokalistki, z którego utwory zaprezentowane zostały w pierwszej części wczorajszego występu.
Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform