Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up
Sklep Bigform

Politechnika Wrocławska zostawia wydział zamiejscowy w Legnicy

Author: admin
Creation date: 11 March 2019, 14:40 All comments: 1


Politechnika Wrocławska zostawia wydział zamiejscowy w Legnicy

Kilka tygodni temu informowaliśmy o rozważanej możliwości wygaszenia oddziałów zamiejscowych Politechniki Wrocławskiej w Legnicy, Jeleniej Górze i Wałbrzychu. Do realizacji tych planów jednak nie dojdzie; władze uczelni potwierdzają: w tym roku będzie kolejny nabór studentów na pierwszy rok studiów w Legnicy.

Jak informowaliśmy w lutym - władze Politechniki Wrocławskiej zarekomendowały senatowi uczelni wstrzymanie od tego roku naboru studentów do zamiejscowych ośrodków dydaktycznych - taką informację na łamach Radia Wrocław przedstawiła Agnieszka Niczewska, rzecznik prasowa uczelni.

W miniony piątek doszło do spotkania rektora Politechniki Wrocławskiej prof. Cezarego Madrysa z prezydentami miast w których znajdują się wydziały zamiejscowe uczelni.

- Podczas spotkania postanowiono zmodyfikować i dostosować do obecnych potrzeb gospodarki program nauczania w filiach Politechniki Wrocławskiej m.in. poprzez uruchomienie kierunków zgodnych z zapotrzebowaniem przemysłu lokalnego - informuje Politechnika Wrocławska - Działania te zostaną podjęte wspólnie przez samorządy wszystkich miast oraz uczelnię. Przyjęty harmonogram prac zakłada, że rekrutacja na nowe kierunki ruszy wiosną 2020 r., a pierwsi studenci rozpoczną naukę 1 października 2020 r. Jednocześnie uczestnicy spotkania dementują pojawiające się w mediach informacje o braku rekrutacji w tegorocznym naborze w Jeleniej Górze, Legnicy i Wałbrzychu - czytamy.

fot. WO(lca.pl)


Comments

Mleko już się rozlało, ktoś o zdrowym rozsądku pomyśli sobie "W tym roku nie zamkną, ale w następnym owszem", dlatego pójdą od razu do Wrocławia, albo wybiorą inną szkołę. Ludzie będą chcieli oszczędzić sobie papierologii, stresu związanego ze zmianą profesorów, znajomych, dojazdu, a wiadomo jakim cierniem w boku to bywa.
report comment

Add Comment

You have to be loggin to add comment.