Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English
Kraina Lodu 2 w Cuprum Arena Zostań pracownikiem Lidla

DEng dENG 2019 - znamy wyniki. Zobacz fotorelację

Autor admin
Data utworzenia: 20 marzec 2019, 14:14 Wszystkich komentarzy: 0


DEng dENG 2019 - znamy wyniki. Zobacz fotorelację

Punktualnie o godzinie 9:00 w auli chojnowskiego Liceum Ogólnokształcącego rozpoczęła się siódma edycja Międzyszkolnego Konkursu Języka Angielskiego i Języka Niemieckiego DEng dENG. Wydarzenie odbyło się pod patronatem starosty legnickiego Adama Babuśki.

Na starcie rywalizacji z językiem angielskim i niemieckim stanęli uczniowie szkół podstawowych z Chojnowa, Starego Łomu i Gromadki, gimnazjaliści z dwóch chojnowskich szkół oraz gospodarze - uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół.

Celem konkursu jest promowanie wśród uczniów znajomości języków obcych oraz chęci pogłębiania wiedzy z języka angielskiego i niemieckiego, doskonalenie umiejętności pozwalających podejmować samodzielną pracę z wykorzystaniem różnych źródeł informacji oraz stworzenie uczniom możliwości sprawdzenia się w rywalizacji z innymi uczniami.

Powiatowy Zespół Szkół od wielu lat przywiązuje dużą wagę na nauki języków obcych, co niewątpliwie pomaga uczniom w stażach czy też w wymianie międzynarodowej z uczniami z różnych państw Europy. W planach szkoły znajduje się uruchomienie od przyszłego roku klasy humanistyczno-językowej. - Bardzo istotne jest, żeby zdobywać umiejętności językowe i otworzyć się na Europę i świat - zaznacza wicedyrektor Ewa Humenna, która dokonała oficjalnego otwarcia konkursu oraz podziękowała wszystkim osobom zaangażowanym w organizację wydarzenia oraz sponsorom. Nagrody w konkursie zostały ufundowane ze środków budżetowych powiatu legnickiego oraz przez Powiatowy Zespół Szkół, Państwową Wyższą Szkołę Zawodową im. Witelona w Legnicy oraz wydawnictwa Pearson, Oxford i LektorKlett.

Przed ogłoszeniem wyników konkursu uczniowie mieli okazję wziąć udział w prezentacjach językowych przygotowanych przez studentów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Legnicy (język angielski) oraz konsultanta wydawnictwa Oxford (język niemiecki). Organizatorzy zapewnili także uczniom słodki poczęstunek.

Uroczystość ogłoszenia wyników swoją obecnością zaszczycił starosta Adam Babuśka. Nagrody dla najlepszych wręczane były w dwóch kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe/gimnazja oraz szkoły ponadgimnazjalne.

Poniżej prezentujemy wyniki:

Język angielski:

szkoły podstawowe i gimnazja:

I miejsce: Mikołaj Wołoszyn - Szkoła Podstawowa nr 4
II miejsce: Szymon Krysa - Szkoła Podstawowa w Gromadce
III miejsce: Aleksandra Cawrycz - Gimnazjum nr 2

szkoły ponadgimnazjalne:

I miejsce: Daniel Sadowski - IV TE
II miejsce: Filip Górnicki - I LO
III miejsce: Paweł Nitecki - I LO

wyróżnienie: Jakub Wołoszyn - III LO

Język niemiecki:

szkoły podstawowe i gimnazja:

I miejsce: Maja Marysiewicz - Szkoła Podstawowa nr 4
II miejsce: Aleksandra Danielewicz - Szkoła Podstawowa w Gromadce
III miejsce: Emilia Czwartyńska - Szkoła Podstawowa w Gromadce

szkoły ponadgimnazjalne:

I miejsce: Wiktor Ziembowicz - II TE
II miejsce: Zuzanna Florczyk - II LO
III miejsce: Sylwia Gibas - I TE

wyróżnienie: Szymon Pikur - IV TE oraz Magdalena Chadała - II TE

Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.