Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English
Cuprum arena

Policjanci nie obchodzą dnia wagarowicza i zapowiadają wzmożone działania

Autor admin
Data utworzenia: 21 marzec 2019, 12:16 Wszystkich komentarzy: 3


Policjanci nie obchodzą dnia wagarowicza i zapowiadają wzmożone działania

Pierwszy dzień wiosny to dla wielu uczniów dzień wagarowicza. Policja przypomina jednak, że młodzi ludzie pozbawieni opieki i kontroli mogą stać się ofiarami przestępstw - dlatego też właśnie dzisiaj na terenie powiatu legnickiego w sposób szczególny policjanci dbać będą o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży. O ujawnionych przypadkach wagarowania powiadamiani będą rodzice oraz szkoły.

- Każdego roku dzień 21 marca jest uznawany przez młodzież szkolną za dzień wagarowicza. Dla policjantów jest to jednak dzień wzmożonej pracy. Pozostawanie nieletnich poza placówką szkolną w godzinach obowiązkowych zajęć, pozbawionych kontroli i nadzoru osób dorosłych, może potencjalnie stwarzać zagrożenie dla młodzieży. Dbając o bezpieczeństwo młodych ludzi, legniccy policjanci prowadzą działania ukierunkowane na ochronę nieletnich. Mając na uwadze możliwość wystąpienia różnego rodzaju zagrożeń funkcjonariusze kontrolują miejsca, gdzie często przebywa młodzież. Policjanci sprawdzają także obiekty, w których może dochodzić do sprzedaży alkoholu nieletnim. Policjanci będą reagować na każdą sytuację, w której nieletni mogą stać się ofiarami lub sprawcami przestępstw, czy też wykroczeń. O ujawnionych przypadkach wagarowania powiadamiani będą rodzice oraz szkoły - informuje mł. asp. Jagoda Ekiert z biura prasowego legnickiej policji.

Policjanci apelują zarówno do dzieci jak i do rodziców o rozwagę, aby ten dzień minął w przyjaznej atmosferze, należy przede wszystkim zachować podstawowe zasady bezpieczeństwa. Dużym zagrożeniem dla młodzieży jest chęć spróbowania tego, co jest dla nich zakazane m.in. alkoholu lub środków odurzających. Dlatego o każdym przypadku natrafienia na nieletnich pod wpływem alkoholu lub środków odurzających będą powiadomieni rodzice, szkoły oraz sądy rodzinne.


Komentarze

a policja w Chojnowie to nie ma co robić tylko uczniów wyłapywać?
zgłoś komentarz
Super --- Pogratulować ...
zgłoś komentarz
Prawie jak za PRL-u. "Nie ma ludzi niewinnych, są tylko źle przesłuchani" Feliks Dzierżyński. Na komendę, przesłuchać i statystyki poprawić. Będą premie.
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform