Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English
Cuprum arena

Zaglądamy do wnętrza nowego chojnowskiego centrum medycznego [ZDJĘCIA]

Autor admin
Data utworzenia: 22 marzec 2019, 13:07 Wszystkich komentarzy: 1


Zaglądamy do wnętrza nowego chojnowskiego centrum medycznego [ZDJĘCIA]

Budowa nowego chojnowskiego centrum medycznego znalazła się na ostatniej prostej. Dzięki uprzejmości kierownika Przychodni Rejonowej mogliśmy zajrzeć do środka.

Nowa przychodnia z zewnątrz nie powala na kolana; projekt zakładał budowę budynku prostego, bez zbędnych ozdobników - jego cechami jest jednak nowoczesność i brak barier architektonicznych, co jest rzeczą niezwykle istotną w miejscu, które zgodnie z zamysłem jest kierowane przede wszystkim do ludzi chorych. Przestronna poczekalnia, ułatwienia dla niepełnosprawnych oraz estetyczne wykonanie wnętrz to krok w dobrą stronę.

Plany zakładają zakończenie prac budowlanych w czerwcu. Czy to oznacza, że z nowej przychodni skorzystamy jeszcze przed wakacjami? To niestety wątpliwe - zakończenie prac równa się bowiem początkowi dużej przeprowadzki; nowa przychodnia będzie musiała również przejść odbiory. Na chwilę obecną określenie terminu otwarcia jest niezwykle trudne.

Nowa przychodnia to budynek dwukondygnacyjny. Dla pacjentów przewidziano jedynie parter; na piętrze zlokalizowane zostały m.in. pomieszczenia socjalne, sterownia komputerowa, kotłownia oraz pomieszczenia magazynowe.

W części przewidzianej dla pacjentów urządzone zostały trzy kompleksy w skład których wchodzą gabinet lekarski i gabinet zabiegowy; sporą część zajmuje kompleks laboratoryjny oraz duży przestronny hol, który będzie pełnić funkcję poczekalni. Innym ważnym elementem nowej przychodni będzie kompleks rentgena w skład którego wchodzi laboratorium, sterownia oraz gabinet lekarski.

Budowa przychodni to zdaniem burmistrza najważniejsza tegoroczna inwestycja w naszym mieście. Oprócz budowy nowego budynku zakłada ona również zakup specjalistycznego sprzętu najwyższej klasy - cyfrowego rentgena, stołu zabiegowego do poradni urazowo-ortopedycznej, stołu operacyjnego do poradni chirurgicznej oraz aparatu ultrasonograficznego.

Realizacja całego zadania możliwa jest dzięki umowie z Urzędem Marszałkowskim na dofinansowanie zadania ze środków unijnych, z puli Regionalnego Programu Operacyjnego. Pierwotnie umowa opiewała na kwotę przekraczającą 3 068 249 złotych; miasto ze swojego budżetu zobowiązało się przeznaczyć ponad milion złotych. W lipcu 2018 roku w Urzędzie Marszałkowskim zdecydowano o zwiększeniu dofinansowania dla chojnowskiego projektu o 1 450 000 złotych, o które starał się zarówno burmistrz jak i kierownik Przychodni Rejonowej.Komentarze

O jakości służby zdrowia nie stanowią budynki . O jakości służby zdrowia świadczą lekarze którzy umieją posługiwać się nowoczesnym sprzętem diagnostycznym . Lekarze którzy prawidłowo zdiagnozują chorobę i zaaplikują odpowiednie leki
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform