Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English
Cuprum arena

14 kilometrów pokuty w intencji rodzin [ZDJĘCIA]

Autor admin
Data utworzenia: 23 marzec 2019, 21:18


14 kilometrów pokuty w intencji rodzin [ZDJĘCIA]

Około stu mężczyzn wyruszyło dzisiaj nad ranem spod kościoła Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny do Domu Chleba w Osłej, w kolejnej drodze krzyżowej mężczyzn. Synowie, ojcowie i dziadkowie swój trud i modlitwę ofiarowali w intencji rodzin.

Droga Krzyżowa ukazuje nam w 14 stacjach odkupienie człowieka przez dobrowolną mękę Chrystusa. Organizowana od kilku lat w chojnowskiej parafii droga krzyżowa mężczyzn narodziła się z chęci połączenia rozważania drogi krzyżowej z duszpasterstwem mężczyzn. Organizatorzy poprzez trud podróży z krzyżem chcą nie tylko rozważać tajemnice męki Jezusa ale też formować mężczyzn.

Wydarzenie nie bez przyczyny odbywa się co roku w bliskim sąsiedztwie wspomnienia św. Józefa, patrona zarówno mężczyzn jak i rodziny. Postać ta w Kościele uważana jest wzór męża i ojca - Chcemy ze świętym Józefem przeżywać na modlitwie czas poświęcony rodzinie - zaznacza ksiądz Mirosław Makowski - proboszcz parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny.

Celem drogi krzyżowej mężczyzn był rekolekcyjny Dom Chleba w Osłej (gmina Gromadka), gdzie miała miejsce Eucharystia oraz poczęstunek. Uczestnicy - wśród których znaleźli się zarówno dorośli jak i dzieci - wyruszyli po godzinie 11:00 pod przewodnictwem księdza proboszcza Mirosława Makowskiego. Wędrówka wiodła przez Jerzmanowice, Witków, Groble i Stary Łom. Uczestnikom drogi krzyżowej towarzyszyła piękna wiosenna pogoda.
Sklep Bigform