Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English


SP4news: Śpiewająco witamy wiosnę / Sportowe, językowe i krajoznawcze sukcesy uczniów

Autor Szkoła Podstawowa nr 4
Data utworzenia: 25 marzec 2019, 12:13


SP4news: Śpiewająco witamy wiosnę / Sportowe, językowe i krajoznawcze sukcesy uczniów

Śpiewająco witamy wiosnę - The Voice of Czwórka!

Jak co roku w SP4 wiosnę witamy hucznie, kolorowo i z nieposkromioną radością. Tym razem sposobem na urozmaicenie tego dnia był konkurs The Voice of Czwórka! Ciężko jest zliczyć liczbę pięknych głosów w naszej szkole oraz pokłady pasji do muzyki zalegające w usposobieniu naszych uczniów. U nas potrzeba rodzi pomysł, pomysł inicjatywę, zaś inicjatywa konkretny plan i jego realizację.

W taki właśnie sposób powstała I edycja The Voice of Czwórka, zorganizowana przez SU, jego opiekunów- p. Bernardę Mormul i Natalię Halikowską we współpracy z p. Sabiną Kaszowską. Każda klasa od I do VIII wybrała swojego reprezentanta, który prezentował się przed publicznością i jury. Opierając się na zasadach telewizyjnego programu- jury nie widziało śpiewających osób, pozostając do pewnego czasu obróconym na fotelach. Uczestnicy mieli dodatkowo możliwość wyboru, czy chcą być widoczni dla widowni, czy też, lepiej będą czuli się, gdy jedynie ich głos będzie dla niej słyszalny. A widownia? Zielona, kwiecista, kolorowa, wprost wiosenna, dopingująca z całych sił swoich faworytów. Walka na głosy była wyrównana, na wysokim poziomie. Jury konkursu miało, posługując się przysłowiem- ciężki orzech do zgryzienia, ale po burzliwych naradach i zliczeniu punktacji udało się wyłonić najlepsze głosy Czwórki.

W klasach I-III zwycięzcą został duet z klasy III a- Zosia Augustynowicz i Lena Kaszubowska, zaraz za nimi na II miejscu uplasowały się dziewczynki z klasy Ic- Hanna Laszkiewicz i Antonina Wyszogrodzka, III miejsce zajęły uczennice klasy IIb- Zofia Kaczmarek i Nikola Powroźnik. W klasach IV-VI na najwyższym stopniu podium stanęły ex aequo Hanna Fidor z klasy Vb i Aleksandra Andreasik z VIc. II miejsce przyznano Martynie Myśliborskiej z klasy IVd, a III Zuzannie Kopczyńskiej z klasy IVa. W klasach VII- VIII walka była równie zacięta. I miejsce zdobyła Salma Rabeei z klasy VIIIa, II otrzymała Debora Luberda z klasy VIIc, natomiast III ex aqueo Katarzana Soboń- klasa VIIIa i Aleksandra Wieleżew- klasa VIIIc. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, zaś wyróżnieni trzema pierwszymi miejscami rozmaite nagrody, za które serdecznie dziękujemy sponsorom- p. Karolinie Kozłowskiej oraz Radzie Rodziców. I edycja konkursu za nami! Apetyt na kolejną rośnie…


W świecie dziecięcej poezji, czyli o tym jak bardzo „Maluchy lubią wiersze”!

Poza wyśpiewaniem sobie I Dnia Wiosny, postanowiliśmy go sobie również wyrecytować! 21 marca o godz. 17.00 w świetlicy szkolnej spotkali się najlepsi recytatorzy z klas I-III, przejęci wyzwaniem jakie ich czekało. Recytatorskie rozgrywki, pn. „Maluchy lubią wiersze”, w tym roku zorganizowane przez p. Alicję Gac i p. Karolinę Sochę, zawsze budzą wiele emocji wśród najmłodszych. Długotrwałe przygotowania, ćwiczenia tekstu, modulacji i intonacji głosu, a także poprawnej wymowy zajmowały w ostatnim tygodniach sporą część wolnego czasu naszych uczestników, co dało się zauważyć podczas konkursu.

Teksty zabawne, pouczające, wierszowane i prozatorskie, dłuższe i krótsze, jednym zdaniem od wyboru do koloru- było czego słuchać i w czym wybierać! Jury konkursu wyłoniło reprezentantów SP4 z każdego poziomu, po to by w kwietniu swoje niejako aktorskie umiejętności mogli zaprezentować w Miejskim Centrum Kultury w Legnicy, podczas rejonowego etapu konkursu „Maluchy lubią wiersze”. I takim sposobem swoje następne recytatorskie kroki będą stawiać- Zofia Uroda z klasy Ib, Helena Lekka z klasy IIb i Hanna Barszczyk z klasy IIIb. Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy, zaś wygranym życzymy powodzenia w Legnicy!


Wielki sukces młodzików z klasy sportowej!

Wygrać mecz to wielka sprawa dla każdego sportowca, ale wygrać ich cały szereg, jeden po drugim, to prawdziwy sukces! Nasi czwartoklasiści z klasy sportowej zdeklasowali konkurencję podczas Turnieju w kategorii Orlik o Puchar Prezesa BKS Bolesławiec. Chłopcy nie pozostawili cienia nadziei zawodnikom innych drużyn, odnosząc zwycięstwa z prawdziwym piłkarskim przytupem- 6:0, 3:0, 2:0… Jedynie jeden mecz zremisowali z zespołem Łużyce Lubań I, co jednak nie miało wpływu na wynik ogólny i bezapelacyjne zwycięstwo reprezentantów SP4! Chłopcy pod wodzą swojego trenera- p. Chrystiana Serkiesa, wykazali się bardzo dobrą techniką gry, taktyką, dyscypliną oraz współpracą w grupie! To zaowocowało nie tylko drużynowym sukcesem, ale także nagrodami dla pojedynczych członków zespołu z Czwórki! Najlepszym zawodnikiem turnieju został Szymon Tomaszewski, zaś z najlepszej strony dał się poznać bramkarz SP4- Arkadiusz Sobieraj, który w całym turnieju przepuścił zaledwie dwie bramki! Chłopcom życzymy kolejnych medali, pucharów, oklasków i uścisków dłoni, krótko mówiąc samych sukcesów, za które mocno trzymamy kciuki!

Czapki z głów dla uczniów SP4!

Wiara w możliwości naszych uczniów nas nie opuszcza, ale czemu się dziwić, kiedy zbierają oni najwyższe laury podczas rozmaitych konkursów, nie może być inaczej! Zaczynamy! Anna Bogacz Bielińska- uczennica klasy IIIc zdobyła III miejsce, a tym samym została laureatką w dolnośląskim konkursie polonistycznym pn. „ABC Poprawnie piszę, pięknie mówię”- Zdolny Ślązaczek dla klas młodszych. Ania celująco zaliczyła wszystkie trzy etapy konkursu, w których świetnie radziła sobie z dyktandami, pisaniem tekstu własnego, a nawet z wypowiedzią ustną, stąd jej znakomity wynik i nasza wielka uciecha! Nieco starsi koledzy ze szkoły, również dostarczyli nam powodów do dumy. Natalia Borowy i Wiktor Cieśla z klasy VIIIc oraz Julia Florczyk z klasy VIId, nie mieli sobie równych podczas krajoznawczego konkursu „Znam powiat legnicki jak swój dom”. W murach uczelni PWSZ w Legnicy, pokonali 8 innych szkół podstawowych, tym samym stając się zwycięzcą konkursu! Uczniowie ci popisali się wiedzą na temat naszego powiatu i znajdujących się w nim zabytków. Ponadto otrzymali punkty bonusowe za projekt odznaki PTTK, który najbardziej przypadł do gustu komisji konkursowej. Za wygraną żaki z SP4 odebrały puchar i inne nagrody.

Ale to nie wszystko! W naszych szeregach mamy także prawdziwych poliglotów. Maja Marysiewicz z klasy VIIb oraz Mikołaj Wołoszyn z klasy VIIIc, zostali laureatami Międzyszkolnego Konkursu Języka Angielskiego i Języka Niemieckiego DEng dENG, organizowanego przez Powiatowy Zespół Szkół w Chojnowie pod honorowym patronatem Starosty Legnickiego. Maja pokonała wszystkich uczestników konkursu w dziedzinie języka niemieckiego, w kategorii szkół podstawowych i gimnazjów, co w efekcie dało jej I miejsce! Podobnie jak Mikołajowi, który dokonał dokładnie tego samego, tyle że w dziedzinie języka angielskiego. Wszystkim uczniom odnoszącym tak wielkie sukcesy bijemy gromkie brawa, ponadto składamy serdeczne gratulacje nauczycielom, którzy dołożyli wiele starań i pracy w przygotowanie uczniów- p. Alinie Bijak, p. Małgorzacie Cieśli, p. Jarosławowi Chęsiowi i p. Sabinie Kaszowskiej.

Natalia Halikowska