Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English


Warsztaty w Środowiskowym Domu Samopomocy nr 1 w Chojnowie

Autor Grono Pedagogiczne ZSP Rokitki
Data utworzenia: 28 marzec 2019, 09:50 Wszystkich komentarzy: 0


Warsztaty w Środowiskowym Domu Samopomocy nr 1 w Chojnowie

Jak wygląda praca terapeuty, stolarza, rehabilitanta, kwiaciarki, a nawet jubilera przekonali się dzisiaj uczniowie z ósmej klasy. Uczestniczyli bowiem w warsztatach, jakie odbyły się w Środowiskowym Domu Samopomocy nr 1 w Chojnowie, z którym szkoła w Rokitkach współpracuje od dwóch lat.

Dzięki uprzejmości dyrektorki ośrodka, pani Marioli Pyrz, uczniowie mogli przyglądać się pracy w poszczególnych pracowniach i sami w nich uczestniczyć. Uczniów ostatniej klasy szkoły podstawowej czeka niebawem podjęcie decyzji o wyborze dalszej edukacji, dlatego tym cenniejsza była możliwość uczestniczenia w warsztatach.

Pod okiem pana Pawła z pracowni technicznej chłopcy - szlifowali, wkręcali, piłowali, a nawet wypalali w drewnie. Z kolei dziewczyny poznawały tajniki fachu jubilera i kwiaciarki. We wszystkim pomocni okazali się podopieczni ośrodka, którzy pomagali naszym uczniom. Młodsi uczyli się od starszych.

Wyjazd przygotowała koordynatorka Szkolnej Rady Wolontariatu, pani Iza, która razem z wychowawczynią ósmej klasy mgr Katarzyną Chrząszcz przypatrywała się dzisiejszym praktykom uczniów. Ogromnym zaskoczeniem był obiad, który przygotowano w ośrodku. Za tak miłe przyjęcie bardzo dziękujemy!

Grono PedagogiczneKomentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.