Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Urząd Gminy oraz Gminna Biblioteka Publiczna zapraszają do udziału w konkusie czytelniczym

Autor admin
Data utworzenia: 28 marzec 2019, 20:47 Wszystkich komentarzy: 0


Urząd Gminy oraz Gminna Biblioteka Publiczna zapraszają do udziału w konkusie czytelniczym

"Czytelnik na medal" - to nazwa konkursu współorganizowanego przez Urząd Gminy Chojnów oraz Gminną Bibliotekę Publiczną w Chojnowie z siedzibą w Krzywej, skierowanego do uczniów klas VI-VIII Szkół Podstawowych z terenu gminy Chojnów.

Celem konkursu jest: mobilizowanie uczniów do czytania i zdobywania wiedzy, pogłębianie ich ciekawości czytelniczej, podniesienie poziomu czytelnictwa, popularyzowanie wartościowej literatury polskiej dla dzieci i młodzieży, kształcenie umiejętności czytania ze zrozumieniem, rozbudzanie pasji czytelniczych oraz zamiłowania do literatury-pobudzanie wyobraźni uczniów oraz ciekawości świata, rozwijanie zdrowego współzawodnictwa oraz uaktywnienie uczniów poprzez udział w konkursach.

Warunkiem uczestnictwa jest przeczytanie dostępnego w bibliotece opowiadania "Oskar i pani Róża" autorstwa Érica-Emmanuela Schmitta. Konkurs będzie trwał 45 minut i miał formę testu - pytań otwartych i zamkniętych dotyczących treści w/w opowiadania oraz faktów z życia i twórczości pisarza.

Zgłoszenia uczestników oraz zgody rodziców należy dostarczyć do 31 maja 2019 roku do biura Gminnej Biblioteki Publicznej w Krzywej. Zwycięzca otrzyma tytuł „Czytelnika Roku” i nagrodę rzeczową. Prace będzie oceniać jury w składzie: nauczyciele bibliotekarze i nauczyciele języka polskiego.

Szczegółowych informacji na temat konkursu udzielają pracownicy GBP.


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.