Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English
Lego Star Wars

Wielkanocny kiermasz pod bocianim gniazdem

Autor admin
Data utworzenia: 10 kwiecień 2019, 15:01 Wszystkich komentarzy: 0


Wielkanocny kiermasz pod bocianim gniazdem

W najbliższą niedzielę w świetlicy wiejskiej w Niedźwiedzicach odbędzie się Kiermasz Wielkanocny. Rzędy stoisk z tradycyjnymi świątecznymi wyrobami będzie można podziwiać od godziny 13:00. Ponadto na uczestników wydarzenia będą czekać ciekawe warsztaty i atrakcje. Zarówno młodsi, jak i starsi z pewnością znajdą coś dla siebie.

- Tradycyjne kiermasze i jarmarki świąteczne cieszą się rosnącym powodzeniem. Odwiedzający tego typu wydarzenia szczególnie chwalą sobie oryginalność i naturalność oferowanych produktów oraz bezpośredni kontakt z ich wytwórcami. W Gminie Chojnów od wielu lat organizowany jest Jarmark Bożonarodzeniowy, 4 lata temu zaś dołączył do niego Kiermasz Wielkanocny, który z powodzeniem buduje własną markę. Ten w ubiegłych latach organizowany był w Pawlikowicach. W tym roku organizatorzy zdecydowali się zaprosić poszukiwaczy tradycyjnych potraw i ozdób do Niedźwiedzic. Wygląda na to, że asortyment kiermaszu zaspokoi nawet najbardziej wybrednych. Dekoracje na wielkanocny stół, koszyczki wiklinowe, ozdoby decoupage, świece z wosku pszczelego i naturalne miody, wyroby hafciarskie i tradycyjnie wypiekane chleby to tylko część tego, co ma pojawić się na stoiskach - informuje Urząd Gminy Chojnów.

Jak zaznaczają organizatorzy - na miejscu oprócz możliwości zakupu ozdób i specjałów będzie można samemu nauczyć się, jak je wykonywać. Umożliwią to warsztaty przygotowane przez Stowarzyszenie Przyjaciół Wsi Niedźwiedzice. Skierowane będą zarówno do starszych, jak i młodszych uczestników kiermaszu.

Dla dzieci przygotowano zabawy, które poprowadzi bajkowa postać wielkanocna - Kto to będzie? Organizatorzy na razie tego nie zdradzają, więc dzieciaki muszą być przygotowane na niespodziankę. A jak pokazały poprzednie edycje, niespodzianki na Kiermaszu Wielkanocnym potrafią być bardzo miłe. Profesjonalni animatorzy z pewnością zadbają o dobre samopoczucie najmłodszych. Maluchy nie tylko nie będą się nudziły, ale także aktywnie i kreatywnie spędzą czas, gdy ich rodzice będą podziwiać stoiska z dekoracjami i potrawami świątecznymi - informuje Urząd Gminy.

W części artystycznej przed gośćmi kiermaszu zaprezentują się lokalne zespoły: „Przyjaciółki” z Niedźwiedzic, „Kalinki” z Rokitek oraz „Goliszowianie” z Goliszowa. Na scenie pojawią się także uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Niedźwiedzicach z wiosenno-świątecznym przedstawieniem.

- To, że mieszkańcy i artyści chcą uczestniczyć w wydarzeniach takich, jak Gminny Kiermasz Wielkanocny pokazuje, jak ważne w Gminie Chojnów jest kultywowanie tradycji. Na takich kiermaszach spotykam całe rodziny z dziećmi, bo każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. To doskonały sposób na wspólne spędzenie niedzieli i mam nadzieję, że po raz kolejny spotkamy się w tak licznym gronie – zaprasza do udziału w wydarzeniu Wójt Gminy Chojnów Andrzej Pyrz.

Kiermasz Wielkanocny - 14 kwietnia 2019, 13:00 - Sala Wiejska w Niedźwiedzicach

materiały prasowe / Urząd Gminy Chojnów


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.