Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English
Cuprum arena

29-letni mieszkaniec Chojnowia zatrzymany po pościgu

Autor admin
Data utworzenia: 16 kwiecień 2019, 14:01 Wszystkich komentarzy: 0


29-letni mieszkaniec Chojnowia zatrzymany po pościgu

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy zatrzymali 29- letniego mieszkańca Chojnowa. Mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli drogowej i rozpoczął ucieczkę w kierunku Gołaczowa. Tam przy jednej z posesji porzucił swój pojazd i wbiegł do mieszkania. Jak się okazało, mężczyzna miał dwa sądowe zakazy prowadzenia pojazdów, był poszukiwany celem doprowadzenia do zakładu karnego i odbycia w nim kary 3 lat i 11 miesięcy pozbawienia wolności.

- Sytuacja miała swój początek w minioną niedzielę około godziny 08.50. Funkcjonariusz legnickiej drogówki wykonywali w Chojnowie czynności na miejscu zdarzenia drogowego. Podczas wyciągania przez lawetę pojazdu z rowu uczestniczącego w zdarzeniu drogowym, policjant na ten czas wstrzymał ruch - informuje mł. asp. Jagoda Ekiert - W pewnym momencie mundurowy zauważył szybko jadącego opla, który nie zwalnia pomimo wydanego sygnału do zatrzymania się. Funkcjonariusz ponownie dał sygnał kierującemu do zatrzymania się. Jednak mężczyzna siedzący za kierownicą ani myślał zastosować się do poleceń i jechał wprost na policjanta, który w ostatniej chwili odskoczył, aby uniknąć potrącenia. Kierujący oplem, rozpoczął ucieczkę w kierunku miejscowości Gołaczów. W ślad za nim ruszyli funkcjonariusze, informując o całej sytuacji dyżurnego chojnowskiego komisariatu. W pewnym momencie mundurowi zauważyli, jak pojazd skręca na teren jednej z posesji w Gołaczowie i wybiega z niego kierujący, który biegnie do budynku mieszkalnego. We wewnątrz pojazdu pozostał tylko pasażer.

Policjanci natychmiast zaczęli dokładnie sprawdzać budynek wielorodzinny, gdzie w jednym z mieszkań odnaleźli, jak się później okazało poszukiwanego 29- latka. Mężczyzna był trzeźwy, ale szybko stało się jasne, że powód jego ucieczki jest zupełnie inny. Okazało się bowiem, że kierujący miał aktywne dwa sądowe zakazy prowadzenia pojazdów oraz nie stawił się wyznaczonym terminie w zakładzie karnym, gdzie miał odbyć karę 3 lat i 11 miesięcy pozbawienia wolności.

Zatrzymany mężczyzna został umieszczony w policyjnym areszcie i wkrótce zostanie przewieziony do zakładu karnego. Mężczyzna za niezatrzymanie się do kontroli drogowej i niestosowanie się do sądowego zakazu prowadzenia pojazdów wydłuży swoją obecną kartotekę. Teraz za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 5 lat więzienia.

źródło: KMP Legnica


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform