Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English
Sklep Bigform

Pieszy vs pojazd - policyjna akcja na drogach powiatu legnickiego

Autor admin
Data utworzenia: 23 kwiecień 2019, 12:55 Wszystkich komentarzy: 2


Pieszy vs pojazd - policyjna akcja na drogach powiatu legnickiego

Od godzin porannych na drogach powiatu legnickiego prowadzone są działania "Pieszy kontra pojazd", podczas których policjanci zwracają szczególną uwagę na wszelkie wykroczenia w ruchu drogowym, które wpływają na bezpieczeństwo pieszych.

Policjanci przypominają, że pieszy to uczestnik ruchu drogowego, który jest najbardziej narażony na tragiczne konsekwencje wypadków drogowych. Uczestnicząc w zdarzeniu drogowym, w przeciwieństwie do kierujących i pasażerów samochodów, pozbawiony jest jakiejkolwiek ochrony. W starciu z kilkanaście razy cięższym i szybszym pojazdem praktycznie nie ma szans.

- Dążąc do poprawy bezpieczeństwa na terenie powiatu legnickiego policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy od samego rana prowadzą akcję pn. „Pieszy Kontra Pojazd”. Działania potrwają do godz. 22.00. W ramach dzisiejszych działań policjanci zwrócą szczególną uwagę na skrzyżowania, przejścia dla pieszych i główne ciągi komunikacyjne oraz miejsca, gdzie najczęściej dochodzi do potrąceń. Celem strategicznym niniejszych działań jest przede wszystkim ograniczenie oraz w miarę możliwości wyeliminowanie zdarzeń drogowych z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego - informuje mł.asp. Jagoda Ekiert.

Jak informuje policja, podczas działań funkcjonariusze reagują na wszystkie, niezgodne z obowiązującymi przepisami ruchu drogowego zachowania pieszych, a także zwracają uwagę na kierujących pojazdami i ich zachowanie w stosunku do tej grupy osób. Funkcjonariusze w szczególności będą obserwować zachowanie się kierujących pojazdami wobec pieszych, poruszanie się pieszych na odcinkach dróg bez wydzielonych chodników, przechodzenie pieszych w miejscach niedozwolonych oraz stosowanie się do sygnalizacji świetlnej.


Komentarze

Czy w tym miasteczku Policja robi coś odświętnie? Przecież w mieście mamy totalną ignorancję przepisów przez kierowców. Dobrze radzę pieszym nie korzystać z przejść dla pieszych które zasłaniają parkujące samochody. Lepiej przejść gdzie indziej gdzie widoczność jest lepsza. Policja zamiast karać mandatami parkujących w odległości mniejszej niż 10 metrów od pasów to ich olewa. Czy tak trudno narysować obok chadnika linię wskażnikową w odległości 10 metrów od pasów na każdym skrzyżowaniu , żeby bez mierzania odrazu policjant mógł wlepić karę tym co parkują źle. A parkowanie na całym chodniku na legnickiej przed piekarnią? Nagminne mimo że cały parking lidla obok. A rynek ? Ludzie nagminnie wjeżdzają sobie tylko po to by kupić coś w sklepikach, w pełni pełnosprawni. (...)
zgłoś komentarz
(...)
Odsyłam niedouczonych policjantów do artykułu: https://motoryzacja.interia.pl/wiadomosci/polski-kierowca/news-nie-zaslaniaj-przejscia-dla-pieszych,nId,2576450
Może w końcu czegoś się nauczą bo to wstyd co się dzieje w Chojnowie. Wszyscy parkują jak chcą a pieszy zagrożony musi korzystać z innych miejsc niż przejścia bo kierowca to jaśnie pan.
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform