Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English
Minecraft Cuprum Arena Dzień Babci i Dziadka w Cuprum Arena

Związek Nauczycielstwa Polskiego w sobotę zawiesi strajk

Autor admin
Data utworzenia: 25 kwiecień 2019, 14:37 Wszystkich komentarzy: 0


Związek Nauczycielstwa Polskiego w sobotę zawiesi strajk

Związek Nauczycielstwa Polskiego w sobotę zawiesi strajk nauczycieli - informuje Sławomir Broniarz, szef związku, który podkreśla, że jest to jedynie zawieszenie strajku a nie jego zakończenie - Panie premierze Mateuszu Morawiecki, dajemy panu czas do września - dodaje.

Ogólnopolski strajk trwał od 8 kwietnia. Nauczyciele zrzeszeni w Związku Nauczycielstwa Polskiego (i nie tylko) domagali się zwiększenia o 1000 złotych tzw. kwoty bazowej służącej do wyliczania średniego wynagrodzenia nauczycieli. W Chojnowie strajk nauczycieli objął wszystkie szkoły podstawowe, gimnazja, przedszkola oraz Powiatowy Zespół Szkół.

- Pierwszy etap strajku pokazał, że można się zorganizować i pokazać, że jesteśmy otwarci na rozmowy. Chciałbym w imieniu ZNP wyrazić podziękowania dla tych, którzy w tych dniach byli wszyscy razem, którzy się nie dali zastraszyć i pomogli nam przeprowadzić tę akcję - mówił przewodniczący ZNP, zdaniem którego strajk mógłby być prowadzony także w czasie matur, a rząd nie zdołałby rozwiązać tego problemu.

- W porozumieniu z uczniami, w porozumieniu z rodzicami, podjęliśmy decyzję o zawieszeniu strajku, by zapewnić uczniom warunki do zakończenia nauki, ale powtarzam: zawieszamy, ale nie kończymy tego protestu - dodał szef ZNP.


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.