Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English
Sklep Bigform

Chojnowianie na Dniu Białej Flagi w Toruniu [ZDJĘCIA]

Autor Piotr Misikiewicz
Data utworzenia: 30 kwiecień 2019, 14:24 Wszystkich komentarzy: 0


Chojnowianie na Dniu Białej Flagi w Toruniu [ZDJĘCIA]

Ogólnopolski Zlot Fanów Republiki w Toruniu pod nazwą Dzień Białej Flagi ma już bogatą tradycję; odbywa się zawsze w miejscowym legendarnym klubie "Od Nowa". Co jakiś czas uczestniczą w nim dwaj chojnowscy bracia - Bogdan i Piotrek Misikiewicz - fani twórczości samego zespołu jak i jego lidera, nieodżałowanego Grzegorza Ciechowskiego.

Bogdan jako fotograf, dokumentuje całą wyprawę; drugi z braci, niczym skryba, zostawia pisemny ślad w postaci artykułów w prasie i internecie. Nigdy nie przyjeżdżają z pustymi rękoma. W tym roku promowali drugi tomik wierszy Piotra pt. "Repasaże marzeń" oraz płytę nieistniejącej już formacji Reputacja "Reprodukcje", której Piotr Misikiewicz był liderem.

Gdy pogoda dopisuje, toruńska starówka tętni życiem. Co krok niespodzianki - a to sztukmistrz, wokalista śpiewający ballady lub inni grajkowie. W tym czasie świętowano Dzień Tańca - na scenie obejrzeć można było różne jego rodzaje: rock and roll, can-can, tango i inne. Czas mijał znakomicie pod czujnym okiem naszego wybitnego astronoma Mikołaja Kopernika .

Rodzynkami w tej rozrywce były niezliczone ilości lokali, kawiarni lub pubów. Bracia przez przypadek trafili do klubu "Towarzysz" gdzie następuje powrót do PRLu - tak jak w przypadku naszej Jubilatki. Wnętrze z epoki socjalistycznej, stoły, krzesła, bar... także nagłośnienie. Czy ktoś pamięta jeszcze kolorofony? Puszczana muzyka jest też tylko i wyłącznie z tamtego okresu, natomiast ubikacje wyklejono gazetami Trybuna Ludu.

Po takich wrażeniach w końcu przyszedł czas na "Od Nowę". Co ciekawe, sami rodowici torunianie nic nie wiedzieli o tej imprezie. Kilka przypadkowych rozmów, świadczyło albo o nikłej reklamie, albo o pędzącym trybie życia torunian.

Czy można narzekać nad doborem wykonawców podczas tegorocznej odsłony DBFu? Na pewno nie. Liczyła się przede wszystkim atmosfera i fani - tych może było trochę mniej, lecz tegoroczna frekwencja przyniosła niesamowite emocje. Niech same zdjęcia, chodź trochę oddadzą sens tamtych chwil.

W czasie występów można było wyryczeć co sił "Republika, Republika!" A było przy czym - zagrali bowiem: Julia Biłek z zespołem, Muchy i duet klawiszowo-gitarowy Monika Kuchta i Bartłomiej Suchanek. Zadbano także o chwile wspomnień o zmarłym w tym roku Arturze Szubie, który był propagatorem i fanem twórczości Grzegorza Ciechowskiego. Obecni na zlocie byli rodzice Artura. Mama artysty dostała w prezencie od Piotrka egzemplarz drugiego tomiku, zawiera on bowiem jeden z ostatnich wierszy tego artysty "Odjeżdżamy nocą" - dokończony przez chojnowianina, zgodnie z pomysłem obydwu autorów.

Samych republikanów w tym roku reprezentowali menedżer muzyczny Jerzy Tolak i gitarzysta Zbigniew Krzywański.

Jak został odebrany tomik wierszy Piotra? Czas pokaże. Krążek "Reprodukcje" spełnia walory historyczno-dydaktyczne. Być może "Radio dla Ciebie" w tych dwóch kwestiach wyda opinię.

Wielkimi krokami zbliża się "In Memoriam Grzegorza Ciechowskiego" W Tczewie - miasto nad Wisłą zaprasza serdecznie pod koniec sierpnia.

fot. Bogdan MisikiewiczKomentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform