Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English
Sklep Bigform

Ceny OC coraz tańsze – wojna cenowa wraca?

Autor Partnerstwo
Data utworzenia: 15 maj 2019, 15:00


Ceny OC coraz tańsze – wojna cenowa wraca?

Po znaczących podwyżkach obowiązkowego ubezpieczenia OC na przełomie 2016 i 2017 roku, właściciele pojazdów z trwogą przyglądają się wysokości składek. Obawiają się kolejnych wzrostów cen, tymczasem... wszystko wskazuje na to, że za ubezpieczenie OC kierowcy płacą coraz mniej. Czy to oznacza, że walka między towarzystwami zaczyna się na nowo?

Jak wynika ze statystyk, średnia wysokość składki spadła o ok. 12% w okresie między listopadem 2018 roku a lutym 2019 roku. To dobra wiadomość dla kierowców, którzy poszukują atrakcyjnych ofert ubezpieczeń obowiązkowych. Niestety eksperci nie patrzą na to już tak optymistycznie, ponieważ – ich zdaniem – ceny polisy OC powinny być adekwatne do kosztów związanych z wypłacanymi odszkodowaniami. Biorąc pod uwagę obecną sytuację – wysokość składek maleje, zaś wysokość świadczeń stale rośnie. W 2018 roku towarzystwa ubezpieczeniowe musiały wypłacić ponad 9 mld zł.

Dlaczego ceny OC spadają?

Powód obniżek cenowych obowiązkowego ubezpieczenia komunikacyjnego jest oczywisty. Kierowcy szukają najtańszych ofert, więc towarzystwa ubezpieczeniowe starają się odpowiadać na ich potrzeby. Jeśli więc choćby jedna firma zaproponuje dużo niższą składkę, pozostali ubezpieczyciele również chcą być konkurencyjni.

Wszystko zatem wskazuje, że historia sprzed kilku lat powtórzy się. Znów będą tanie ubezpieczenia OC – po to, by za jakiś czas doszło do drastycznych podwyżek sięgających rzędu 50%.

Tanie OC również dla młodych kierowców?

Spadki cen ubezpieczenia komunikacyjnego są widoczne. Czy te same zasady obowiązują młodych kierowców? Jak wynika z informacji zawartych w artykule https://rankomat.pl/samochod/najtansza-polisa-dla-mlodego-kierowcy-oc-za-443-zl, standardem jest podwyższanie składek dla osób, które dopiero co uzyskały prawo jazdy i mają mniej niż 26 lat. Powód jest prosty – dla ubezpieczycieli tacy kierowcy wiążą się z dużym ryzykiem.

Okazuje się jednak, że obniżki OC dotyczą także młodych właścicieli pojazdów. Szansę na niższe ubezpieczenie mają jednak przede wszystkim kierowcy, którzy decydują się wykupić polisę na samochód młodszego rocznika z silnikiem o małej mocy.

Szukasz korzystnego OC? Porównaj oferty

Jeśli interesuje Cię tanie OC, koniecznie zapoznaj się z artykułem pod adresem https://rankomat.pl/tanie-oc. Znajdziesz tam wiele cennych wskazówek dotyczących wyboru korzystnej oferty.

Pamiętaj, że podstawą jest porównanie dostępnych propozycji. Pomoże to wybrać najbardziej korzystną polisę – taką, za którą nie przepłacisz. Nie ma bowiem sensu płacić nawet kilkaset złotych więcej, gdy zakres ochrony i sumy gwarancyjne są jednakowe u każdego ubezpieczyciela.


Sklep Bigform