Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English
Praca Lidl

Muzealna noc w chojnowskim zamku i na Baszcie Tkaczy [ZDJĘCIA]

Autor admin
Data utworzenia: 18 maj 2019, 00:03 Wszystkich komentarzy: 0


Muzealna noc w chojnowskim zamku i na Baszcie Tkaczy [ZDJĘCIA]

Konkurs z nagrodami, grochówka, pokazy wikliniarstwa czy średniowieczna muzyka... To część z atrakcji jakie przygotowali pracownicy chojnowskiego Muzeum Regionalnego w związku z odbywającą się w piątkowy wieczór Nocą Muzeów. Zobacz zdjęcia z wydarzenia.

Odbywająca się co roku w maju impreza przyciąga dziesiątki chojnowian, którzy w wyjątkowej muzealnej atmosferze chcą poznawać historię swojej małej ojczyzny. W tym roku nasz region zaprezentował się m.in. od strony ludowej - wszystko za sprawą wystawy "Śląsk Etnografniczne" prezentowanej w sali wystaw czasowych.

Stałym punktem chojnowskiej Nocy Muzeów jest pokaz zdjęć dawnego Chojnowa, który oglądać mogliśmy w sali sgraffitowej. W tym samym czasie w muzealnym ogrodzie mogliśmy spróbować własnych sił w m.in. w wikliniarstwie, garncarstwie, powróźnictwie czy czerpaniu papieru. Dla spragnionych mocnych wrażeń czekały dyby i pręgierz - co ciekawe, chętnych do zebrania batów nie brakowało.

Zamek Piastów to jednak nie wszystko. Od kilku dni - po zimowej przerwie - ponownie korzystać możemy z tarasu widokowego na Baszcie Tkaczy, za wstęp do której dziś nie pobierano opłat. Chojnowska baszta była również głównym bohaterem krzyżówki z nagrodami, którą rozwiązać mogli uczestnicy Nocy Muzeów.

Kulminacyjnym punktem imprezy był koncert chóru Skoranta, z którego kilka urywków prezentujemy poniżej.
Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.