Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English
Minecraft Cuprum Arena Dzień Babci i Dziadka w Cuprum Arena

Rury wydechowe pod lupą policjantów

Autor admin
Data utworzenia: 20 maj 2019, 12:02 Wszystkich komentarzy: 1


Rury wydechowe pod lupą policjantów

Policjanci z powiatu legnickiego po raz kolejny prowadzić będą działania pod kryptonimem "SMOG".

Celem cyklicznej akcji jest eliminowanie z ruchu aut, których stan techniczny w oczywisty sposób wskazuje na nieprawidłowe działanie silnika lub uszkodzenie układu wydechowego, co może wpływać na zwiększoną emisję spalin.

- Policjanci reagują na wykroczenia drogowe związane ze stanem technicznym pojazdów. Działania te pozwolą na wyeliminowanie z ruchu drogowego aut niesprawnych technicznie, a w szczególności emitujących spaliny o nadmiernej toksyczności - informuje st. sierż. Anna Tersa.

Policjanci w czasie kontroli przekazują informacje na temat szkodliwości emisji spalin dla środowiska naturalnego. Smog to nie tylko „zasługa” kominów fabryk i słabej jakości paliwa opałowego domów jednorodzinnych ale także niesprawnych technicznie pojazdów i złej jakości ich spalin.


Komentarze

A bezpieczeństwo pieszych, kierowców? Wciąż na ulicach miasta zauważa się nagminne parkowanie zbyt blisko pasów i skrzyżowań , co naraża pieszych i kierowców na ryzyko potrącenia albo stłuczki. Co dziennie kiedy jestem na miescie na raz znajduję conajmniej 5 zle zaparkowanych aut. Dominuje tu ulica kolejowa, legnicka. Czy policjanci chojnowscy są slepie. Przypominam o przepsie 10 metrów parkowania od pasów. Może miasto by sie wykosztowało i oznakowało znacznikami gdzie jest dokładnie to 10 metrów ...
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.