Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Pokazowa lekcja siatkówki w "Czwórce". Poprowadzi ją Piotr Gruszka

Autor admin
Data utworzenia: 21 maj 2019, 10:03 Wszystkich komentarzy: 0


Pokazowa lekcja siatkówki w "Czwórce". Poprowadzi ją Piotr Gruszka

25 maja w hali Zespołu Szkół Integracyjnych w Legnicy rozegrany zostanie czwarty turniej siatkarski Gruszka Cup, którego inicjatorem jest były siatkarz Piotr Gruszka. Reprezentant Polski dzień wcześniej odwiedzi również Chojnów, gdzie spotka się z burmistrzem i dziećmi w Szkole Podstawowej nr 4.

Gruszka Cup to turniej dla kobiet, mężczyzn i rodzin z dziećmi. W tym roku wezmą udział 32 zespoły trójek – z podziałem na kobiety i mężczyzn oraz 20 zespołów dwójek rodzinnych – może to być tato z synem lub mama z córką, ale również każda inna para rodzinna.

Organizatorzy za cel stawiają sobie promocję zdrowego i aktywnego stylu życia. Inicjatorem Gruszka Cup jest były siatkarz Piotr Gruszka, który w reprezentacji Polski rozegrał 450 spotkań. Sięgnął z nią po tytuł wicemistrza świata i mistrza Europy, brązowy medal mistrzostw Europy oraz brązowy medal Ligi Światowej. Został wybrany MVP mistrzostw Starego Kontynentu w Turcji w 2009 roku.

Zanim jednak rozpocznie się legnicki turniej, Piotr Gruszka odwiedzi nasze miasto, gdzie spotka się z burmistrzem Janem Serkiesem oraz młodzieżą w Szkole Podstawowej nr 4. Na miejscu odbędą się pokazowe lekce siatkówki.

Organizatorem Gruszka Cup 2019 jest były siatkarz MKS Ikar Legnica Jacek Kiełb, Klub Uczelniany AZS Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy oraz Ikar Legnica.

Facebook Gruszka Cup / lca.pl / e-legnickie.pl


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.