Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English
Praca Lidl

Tydzień Bibliotek: Wystawa z okazji 30-lecia Drukarni UNIFOT

Autor admin
Data utworzenia: 23 maj 2019, 10:26 Wszystkich komentarzy: 0


Tydzień Bibliotek: Wystawa z okazji 30-lecia Drukarni UNIFOT

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na wystawę "Druk nie z tej ziemi" przedstawiającej prace drukarskie i wydawnictwa obchodzącej trzydziestolecie istnienia chojnowskiej Drukarni UNIFOT Gizeli i Andrzeja Bobików.

- Właściciele Drukarni UNIFOT są chojnowianami znanymi ze swej aktywności zawodowej i społecznej. Za zaangażowanie na rzecz miasta Pan Andrzej został laureatem plebiscytu „Chojnowianin Roku 2000”. W 2014 roku Państwo Gizela i Andrzej otrzymali honorowy tytuł „Amicus Librorum - Przyjaciel Biblioteki”, przyznany przez Kapitułę Legnickiej Biblioteki Publicznej za wieloletnią, edytorską współpracę z Miejską Biblioteką Publiczną w Chojnowie, fachową pomoc i wspieranie działań biblioteki. Firma UNIFOT powstała w 1989 r., początkowo jej główną działalnością były usługi fotograficzne i wideofilmowanie uroczystości rodzinnych. Po kilku latach pojawił się pomysł rozwinięcia o poligrafię - informują organizatorzy wystawy.

Finisaż wystawy odbędzie się 28 maja o godzinie 18:00 w budynku Miejskiej Biblioteki Publicznej. W programie wydarzenia: prezentacja działalności drukarni oraz wideowspomnienia z promocji książek "Ucieczka" Ewy Tarnowskiej i "Stare i nowe gawędy o Ziemi Chojnowskiej" Stanisława Horodeckiego.

Wystawę oglądać będziemy mogli do końca miesiąca.


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.