Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English
Minecraft Cuprum Arena Dzień Babci i Dziadka w Cuprum Arena

Chojnów znów będzie miał Młodzieżową Radę Miasta

Autor Kasia_
Data utworzenia: 04 czerwiec 2019, 17:43 Wszystkich komentarzy: 1


Chojnów znów będzie miał Młodzieżową Radę Miasta

Podczas majowej Sesji Rady Miasta radni przyjęli uchwałę powołującą Młodzieżową Radę Miejską. Po wielu latach przerwy młodzież wznowi posiedzenia. Wybory do nowej rady najprawdopodobniej odbędą się na początku nowego roku szkolnego.

Pomysłodawcą inicjatywy jest Wiktor Ziembowicz, uczeń Powiatowego Zespołu Szkół w Chojnowie, który należy do Rady Dzieci i Młodzieży Rzeczypospolitej Polskiej, działającej przy Ministerstwie Edukacji Narodowej. Doświadczenie zdobyte podczas pracy w strukturach krajowych Wiktor Ziembowicz postanowił przenieść na lokalny grunt i przygotował projekt uchwały powołującej Młodzieżową Radę Miejską. Uchwała przyjęta podczas ostatniej sesji została opracowana przez Urząd Miasta, ale znalazło się w niej wiele zapisów zaproponowanych przez Wiktora.

Rada Dzieci i Młodzieży Rzeczypospolitej Polskiej zajmuje się opiniowaniem i przedstawianiem propozycji dotyczących aktywności dzieci i młodzieży w dziedzinie oświaty i wychowania, a także przekazuje potrzeby uczniów do Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Czym MRM będzie zajmować się w Chojnowie?

Zapytaliśmy o to samego pomysłodawcę – Wiktora Ziembowicza:

- Młodzieżowa Rada to przede wszystkim organ doradczo-konsultacyjny dla władz lokalnego samorządu, dlatego głównym zadaniem Młodzieżowej Rady Miejskiej Chojnowa będzie dbanie o interesy chojnowskiej młodzieży poprzez wyrażanie opinii na temat wprowadzanych uchwał rady miejskiej, dotyczących bezpośrednio, jak i pośrednio dzieci i młodzieży, a także podejmowanie własnych inicjatyw. Nie można również zapomnieć o funkcji aktywizacyjnej, która może polegać np. na organizowaniu różnego rodzaju wydarzeń, m.in. konkursów, konferencji, akcji charytatywnych itp. Dzięki działalności w Młodzieżowej Radzie nabywa się nowego cennego doświadczenia, rozwija się umiejętności pracy w zespole, a także w praktyce się poznaje zasady funkcjonowania państwa obywatelskiego, co na pewno zaowocuje w przyszłości.


Rada Dzieci i Młodzieży Rzeczypospolitej Polskiej, działająca przy Ministerstwie Edukacji Narodowej.


Komentarze

Warto aby Urząd współpracował z tą Radą Młodzieży min. przy Dniach Chojnowa,młodzież ma fajne pomysły,więc mogłoby się wreszcie coś dziać podczas tej imprezy,bo teraz to jedynie taniec i śpiew.
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.