Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Wójt i dyrektor GZGKiM apelują o racjonalne korzystanie z wody

Autor admin
Data utworzenia: 05 czerwiec 2019, 16:35 Wszystkich komentarzy: 1


Wójt i dyrektor GZGKiM apelują o racjonalne korzystanie z wody

W związku z nadciągającą falą upałów Wójt Gminy Chojnów oraz Dyrektor Gminnego Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej apelują do mieszkańców o racjonalne korzystanie z wody.

- W okresie letnim jej zużycie rośnie kilkukrotnie. Podlewanie ogródków oraz napełnianie basenów lub nawet ochładzanie dachów przy pomocy wody pobieranej z wodociągu przez użytkowników może skutkować przerwami w dostawach wody - czytamy w komunikacie.

Ujęcie w Okmianach, zaopatrujące mieszkańców Gminy Chojnów i Gminy Miłkowice w wodę gospodarczą i sanitarną jest w trakcie modernizacji. Zmiany w budowie wodociągu oraz nowoczesne systemy buforowania wody nie są w stanie sprostać bezmyślnemu marnotrawieniu wody. Dlatego należy rozsądnie korzystać z wodociągu. Aby zminimalizować ryzyko wystąpienia przerw w dostawie wody, należy ograniczyć korzystanie z wody do celów gospodarczych, np. z podlewaniem ogródków w godzinach między 6:00 a 22:00.

materiały prasowe / UG Chojnów


Komentarze

Wieloletnie zaniedbania w infrastrukturze tłumaczone marnotrawieniem wody.Czekam aż zabronicie się myć.Dlaczego w innych miastach nie ma tego problemu?
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.