Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Dwaj włamywacze z gminy Chojnów wpadli na gorącym uczynku

Autor admin
Data utworzenia: 06 czerwiec 2019, 13:39 Wszystkich komentarzy: 1


Dwaj włamywacze z gminy Chojnów wpadli na gorącym uczynku

Funkcjonariusze Ogniwa Prewencji Komisariatu Policji w Chojnowie oraz Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy zatrzymali dwóch włamywaczy, który w sobotę pod osłoną nocy próbowali włamać się do jednego ze sklepów na terenie gminy Chojnów.

Zgłoszenie o próbie włamania do sklepu zostało odebrane w sobotę o godzinie 3:00. Na miejsce niezwłocznie udali się funkcjonariusze.

- Policjanci zatrzymali na gorącym uczynku jednego ze sprawców, który próbował dostać się do środka, poprzez wyginanie drzwi rozsuwanych za pomocą łomu. Natomiast drugi ze sprawców, jak tylko zobaczył w oddali radiowóz policyjny, natychmiast uciekł z miejsca zdarzenia - informuje st. sierż. Anna Tersa - Jego szczęście nie trwało zbyt długo, bo już po kilku godzinach został zatrzymany przez funkcjonariuszy Referatu Kryminalnego Komisariatu Policji w Chojnowie. Zważywszy na szybką interwencję Policji sprawcy nie osiągnęli swojego zamiaru. W wyniku zdarzenia zostały uszkodzone drzwi oraz szyba sklepu.

37-letni mieszkaniec powiatu legnickiego usłyszał już zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem. Ponadto kryminalni udowodnili drugiemu ze sprawców, 36-letniemu mieszkańcowi gminy Chojnów szereg innych przestępstw. Mężczyzna usłyszał już 9 zarzutów. Odpowie między innymi za kradzieże z włamaniem do sklepów, aptek, stacji paliw, garażu i pomieszczenia gospodarczego, których dopuścił się w ostatnim czasie na terenie Chojnowa i Gminy Chojnów oraz za podpalenie dwóch pojazdów.

Straty, jakie spowodował swoim przestępczym działaniem opiewają na kwotę ponad 150 tys. zł. Część skradzionego mienia udało się odzyskać. Sąd Rejonowy w Złotoryi na wniosek Prokuratury Rejonowej w Złotoryi zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

materiały prasowe / KMP Legnica


Komentarze

Posadzić ich do końca życia, niech do końca życia kładzie pracuje za darmo (jak powinno być). To są ludzie bez granic, wychowani jak zwierzęta, totalne zera. Powinni do końca życia pracować za darmo, na rzecz Skarbu Państwa, bo aktualnie kara więzienia jest wakacjami dla wielu takich "gogusiów" jak oni... A my potem płacimy na ich utrzymanie.
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.