Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English
Sklep Bigform

Emilia i Kacper z Niedźwiedzic laureatami konkursu czytelniczego

Autor SP Niedźwiedzice
Data utworzenia: 16 czerwiec 2019, 11:01 Wszystkich komentarzy: 0


Emilia i Kacper z Niedźwiedzic laureatami konkursu czytelniczego

12 czerwca w Gminnej Bibliotece Publicznej w Krzywej odbył się konkurs czytelniczy, na podstawie znanego opowiadania pt. ,,Oskar i pani Róża” Erica Emmanuela Schmitta.W konkursie wzięli udział uczniowie z gminnych szkół , którzy rozwiązywali test sprawdzający znajomość lektury i życiorysu autora.

Ideą konkursu było, przede wszystkim, rozwijanie kompetencji czytelniczychi upowszechnianie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Mamy wielką przyjemność ogłosić, że na konkursowym „podium” stanęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Niedźwiedzicach. Emilia Pleśniak zajęła bowiem drugie miejsce, a Kacper Ślimak trzecie. To dla nas wszystkich świetna wiadomość, ponieważ Emilka i Kacper są uczniami klasy ósmej i na zakończenie nauki w nasze szkole spotkała ich miła niespodzianka. Gratulujemy!

Przygoda z konkursową książką była niezwykła, ponieważ niesie ona ze sobą wspaniałe treść i przesłanie. Autor opisuje ostatnie 12 dni życia dziesięcioletniego chłopca-Oskara. Wjego wyobraźni ten czas trwa 120 lat. Każdy dzień, to o 10 lat więcej. Główny bohater początkowo nie ma wsparcia w rodzicach. Jedynymi przyjaciółmi Oskara są pacjenci, czyli „mieszkańcy” szpitala: Bekon, Pop Corn, Einstein oraz Pani Róża, która jest wolontariuszkąi na prośbą Oskara odwiedza go codziennie. Jest także niebieska dziewczyna, nazywana Peggy Blue, w której Oskar się zakochuje. Za namową Pani Róży Oskar pisze listy do Boga, przelewa na papier swoje zmartwienia, bóle, smutki i radość. Wolontariuszka, jako jedyna, potrafi zrozumieć Oskara, daje mu ciepło, nie omija żadnych tematów. Rozmawia z nim o śmierci, która już niedługo go odwiedzi. Pomaga mu zrozumieć na czym polega jego cierpienie i ból.

Beata Prawucka-Gurgul

SP Niedźwiedzice


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform