Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English
Sklep Bigform

Jaroszówka gościła Mistrzostwa Dolnego Śląska [ZDJĘCIA]

Autor admin
Data utworzenia: 17 czerwiec 2019, 11:16 Wszystkich komentarzy: 0


Jaroszówka gościła Mistrzostwa Dolnego Śląska [ZDJĘCIA]

Za nami weekendowa rywalizacja jeździecka, która po rocznej przerwie powróciła do Jaroszówki. Na nowym hipodromie wyłonieni zostali mistrzowie Dolnego Śląska; zawody rozgrywane w Ośrodku Sportów Konnych Społowicz-Jaroszówka stanowiły również eliminacje Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Zawody rozpoczęły się w sobotę o godzinie 7:30 od próby ujeżdżania. Konkurencja ta wymaga od jeźdźca i konia wykonania serii określonych wcześniej ruchów, zwanych figurami, na arenie zwanej czworobokiem. Od godziny 8:00 na sąsiednim parkurze mieliśmy okazję oglądać rywalizację w skokach przez przeszkody.

Jeździecką rywalizację zakończyła próba terenowa, która tradycyjnie już była rozgrywana w niedzielę. Tzw. cross to bieg rozgrywany w urozmaiconym terenie z przeszkodami stałymi. Próba ta ma na celu sprawdzenie szybkości, wytrzymałości i możliwości skokowych konia. Długość trasy, tempo jej pokonania i ilość przeszkód zależą od klasy zawodów.

Łącznie na starcie zobaczyć mogliśmy około 170 koni w klasach od LL70 dla dzieci i początkujących koni i jeźdźców aż po CNC 2*.Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform