Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English
Walentynki w Cuprum Arena

Krwiodawcza akcja na chojnowskim komisariacie. Godne uczczenie stulecia policji [ZDJĘCIA]

Autor admin
Data utworzenia: 18 czerwiec 2019, 14:18 Wszystkich komentarzy: 0


Krwiodawcza akcja na chojnowskim komisariacie. Godne uczczenie stulecia policji [ZDJĘCIA]

Pod hasłem "I Ty podaruj komuś życie" na terenie Komisariatu Policji w Chojnowie odbyła się kolejna akcja krwiodawcza, która tym razem połączona została w obchodami jubileuszu stulecia polskiej policji. Zobacz zdjęcia z wydarzenia.

Po godzinie 9:00 na terenie policyjnego parkingu pojawił się autobus Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w którym do godziny 13:00 niemal każdy chętny mógł oddać honorowo krew. Aby zostać krwiodawcą, trzeba być zdrową osobą w wieku od 18 do 65 roku życia, o wadze powyżej 50 kilogramów oraz posiadać przy sobie dokument stwierdzający tożsamość. Każdy z kandydatów musiał spełniać wymagania zdrowotne pozwalające na ustalenie, że każdorazowe pobranie krwi nie spowoduje ujemnych skutków dla stanu zdrowia swojego lub biorców krwi. Badanie lekarskie poprzedzające pobieranie krwi obejmowało wywiad medyczny oraz badanie kwalifikacyjne.

Organizatorzy corocznej akcji zaznaczają, że oddając swój życiodajny płyn, dzielisz się sobą i możesz w ten sposób uratować komuś życie. Krew trafia do szerokiej grupy odbiorców, m.in. rannych w wypadkach, osób przewlekle chorych, kobiet w ciąży oraz dzieci.

Akcja krwiodawstwa została połączona z dniami otwartymi Komisariatu Policji w Chojnowie. Do godziny 13:00 mogliśmy odwiedzać naszych policjantów i skorzystać z licznych atrakcji przygotowanych przez organizatorów. Na gości czekały m.in. pokazy pierwszej pomocy, atrakcje przygotowane przez strażaków, zabytkowe pojazdy, motocykle oraz stoisko przygotowane przez 10. Brygadę Kawalerii Pancernej ze Świętoszowa.

Na miejscu nie zabrakło również namiotu gminy Chojnów, która na wydarzeniu reprezentowana była przez wójta Andrzeja Pyrza. Włodarz gminy wiejskiej już po raz kolejny objął patronat nad organizacją policyjnego festynu.

Podczas gdy dorośli mogli oddać w autobusie swoją krew, z licznych atrakcji przygotowanych przez organizatorów korzystały dzieci z lokalnych placówek oświatowych. Jak zawsze sporą grupę stanowili podopieczni obydwu chojnowskich przedszkoli miejskich, którzy przed policjantami mogli zaprezentować swoje umiejętności wokalne i recytatorskie.

Nasza krew może przyczynić się do uratowania czyjegoś życia. Pomimo ogromnego rozwoju techniki, ciągle nie jesteśmy w stanie wytworzyć krwi poza ustrojem człowieka. Krew to najcenniejszy na świecie i niepodrabialny lek, którego nie można kupić - jego zapasy zależą od ludzi.
Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.