Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English
Zostań pracownikiem Lidla

Obywatelskie ujęcie pijanego kierowcy na A4

Autor admin
Data utworzenia: 24 czerwiec 2019, 13:41 Wszystkich komentarzy: 0


Obywatelskie ujęcie pijanego kierowcy na A4

Postawą godną naśladowania wykazał się mężczyzna, który ujął nietrzeźwego kierowcę opla, poruszającego się autostradą A-4. Kierujący pojazdem osobowym na alkomacie wydmuchał ponad 3 promile alkoholu. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów do lat 15.

- Dyżurny Komisariatu Policji w Chojnowie otrzymał zgłoszenie o nietrzeźwym kierującym pojazdem marki Opel Vectra, który został ujęty na 101 km autostrady A-4 w kierunku Zgorzelca. Po przybyciu na miejsce policjantów legnickiej drogówki, zgłaszający poinformował ich, że jadąc od Wrocławia w kierunku Zgorzelca był świadkiem jak kierujący oplem jechał całą szerokością jezdni. Mężczyzna mając podejrzenie, że kierowca osobówki może być nietrzeźwy, zatrzymał go i powiadomił o tym fakcie policjantów - informuje mł. asp. Jagoda Ekiert - Od 42-latka kierującego oplem wyczuwalna była silna woń alkoholu. Przeprowadzone przez funkcjonariuszy badanie stanu trzeźwości kierującego wykazało, że miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Policjanci zatrzymali mężczyznę i umieścili go w policyjnym areszcie, a pojazd usunięto  z drogi pomocą drogową.

Zatrzymanemu za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów do lat 15.

materiały prasowe / KMP Legnica


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.