Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English
Kraina Lodu 2 w Cuprum Arena Zostań pracownikiem Lidla

Uczniowie PZS odebrali świadectwa maturalne

Autor Kasia_
Data utworzenia: 07 lipiec 2019, 10:57 Wszystkich komentarzy: 0


Uczniowie PZS odebrali świadectwa maturalne

Uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół odebrali już świadectwa dojrzałości. Zdecydowana większość zrobiła to z nieukrywaną radością. Z uśmiechem i satysfakcją przyjmowała gratulacje przy odbiorze wyników matur.

Dla tych, którzy w czerwcu otrzymali nagrody dyrektora szkoły i nagrody starosty, wysokie wyniki na świadectwie maturalnym są kolejnym potwierdzeniem, że warto się uczyć i warto to robić w chojnowskim ogólniaku czy technikum.

Wstępna analiza wyników egzaminu maturalnego potwierdza, że uczniowie Powiatowego Zespołu Szkól w Chojnowie stanęli na wysokości zadania i poradzili sobie z nim nie gorzej od innych.

- Już dzisiaj możemy powiedzieć, że zdawalność w PZS jest na poziomie krajowym i wojewódzkim. Nasi absolwenci technikum uzyskali wyższą zdawalność niż absolwenci województwa dolnośląskiego. Chojnowscy licealiści osiągnęli wyższą zdawalność niż absolwenci LO w kraju i województwie z języka polskiego, matematyki i języka niemieckiego. Na szczegółową analizę przyjdzie czas po sesji poprawkowej we wrześniu, ale wtedy może być tylko lepiej. Gratulujemy absolwentom maturalnych sukcesów i życzymy powodzenia w dorosłym życiu – powiedział Mariusz Kowalczyk, dyrektor Powiatowego Zespołu Szkół w Chojnowie.Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.