Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English
Minecraft Cuprum Arena Dzień Babci i Dziadka w Cuprum Arena

Marie po raz trzeci świętowały swoje imieniny na chojnowskim Rynku [ZDJĘCIA]

Autor admin
Data utworzenia: 15 sierpień 2019, 21:45 Wszystkich komentarzy: 0


Marie po raz trzeci świętowały swoje imieniny na chojnowskim Rynku [ZDJĘCIA]

Już po raz trzeci chojnowski Rynek w dzień Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny gościł imieninowe spotkanie Marii, Maryś, Marysieniek. Zapraszamy do obejrzenia obszernej fotorelacji z wydarzenia.

15 sierpnia to dzień wyjątkowy w naszym kalendarzu - rzadko bowiem zdarza się, by nakładały się na siebie dwa tak istotne święta. Z jednej strony celebrujemy dziś wzięcie do nieba z ciałem i duszą Najświętszej Maryi Panny - z drugiej strony czcimy pamięć polskich żołnierzy w rocznicę "Cudu nad Wisłą". Chojnowskie obchody 15 sierpnia rozpoczęły się już przed południem od Mszy Świętej i apelu pamięci pod obeliskiem na ulicy Chmielnej.

O godzinie 15:00 przenieśliśmy się na Rynek, by wspólnie z chojnowskimi i przyjezdnymi Mariami celebrować ich święto. Spotkanie Marii, Maryś i Marysieniek przypomina nam o wyjątkowym statusie tego imienia w kulturze chrześcijańskiej. Wszystkie solenizantki, które odwiedziły dziś chojnowski Rynek i wpisały się na pamiątkową listę, otrzymały korale oraz wzięły udział w loterii z nagrodami.

Przyjęciu imieninowemu towarzyszyły konkursy i zabawy. Najmłodsi uczestnicy wydarzenia mieli okazję m.in. zaprezentować swoje umiejętności plastyczne; dla solenizantek przygotowano natomiast konkurs w którym należało pochwalić się swoją wiedzą o historii Chojnowa.

Imieninowe spotkanie Marii, Maryś i Marysieniek to także koncerty. Część artystyczną rozpoczął legnicko-wrocławski duet Paweł Lenar & Dawid Skrzypczak, który zaprezentował szeroki repertuar poczynając od Marka Grechuty a kończąc na twórczości Zbigniewa Wodeckiego. Artyści w swojej pracy inspirują się przede wszystkim twórczością znanych autorów i kompozytorów związanych z piosenką literacką, poezją śpiewaną i piosenką aktorską.

W przerwie koncertu na scenie pojawili się tancerze z folklorystycznego zespołu reprezentującego zaprzyjaźnione z Chojnowem czeskie Mnichovo Hradiště. Grupa, która przybliżyła nam folklor zza południowej granicy, w tym roku obchodzi dwudziestolecie swojej działalności.

Wydarzenie zakończyły reprezentantki chojnowskiego chóru Skoranta oraz gość specjalny - góralska kapela Trebunie-Tutki, czyli muzykująca od pokoleń rodzina z Białego Dunajca, która przeszła ewolucję od kapeli ludowej po zespół koncertujący na największych festiwalach muzyki świata w Europie, a także Azji i Ameryce Północnej.Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.