Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
PWSZ Legnica

Pijacki rajd mieszkańca Chojnowa. Miał przy sobie ponad 100 porcji metamfetaminy

Autor admin
Data utworzenia: 16 sierpień 2019, 15:10 Wszystkich komentarzy: 0


Pijacki rajd mieszkańca Chojnowa. Miał przy sobie ponad 100 porcji metamfetaminy

Dzięki szybkiej i odpowiedzialnej reakcji policjantki przebywającej na urlopie, udało się zatrzymać 32-letniego mieszkańca Chojnowa, który wybrał się w podróż mając w organizmie 2,66 promila alkoholu. Mężczyzna był ponadto pod wpływem narkotyków i posiadał przy sobie ponad 100 porcji metamfetaminy.

- W środę 14 sierpnia br. około godziny 12.20 w miejscowości Rokitki policjantka z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy, przebywająca aktualnie na urlopie zauważyła pojazd marki Opel jadący z nadmierną prędkością. Kierowca jechał całą szerokością drogi. Funkcjonariuszka idąc z dziećmi musiała odskoczyć, aby uniknąć potrącenia. Kiedy samochód zatrzymał się przed sklepem, policjantka podeszła do kierowcy, aby zwrócić mu uwagę, jak niebezpiecznie jeździ. W rozmowie z mężczyzną od razu wyczuła od niego silną woń alkoholu. Poinformowała kierowcę, że jest funkcjonariuszem Policji okazując przy tym legitymację służbową i wyciągnęła kluczyki ze stacyjki, uniemożliwiając dalszą jazdę. Następnie o zdarzeniu powiadomiła dyżurnego chojnowskiej Policji - informuje mł.asp. Jagoda Ekiert.

W pojeździe marki Opel przebywał 32-letni kierowca oraz dwóch pasażerów. Kilka minut później na miejsce przyjechał mąż policjantki, który również jest funkcjonariuszem Policji. Do czasu przyjazdu chojnowskich policjantów, kierowca oraz jeden z pasażerów zachowywali się agresywnie wobec funkcjonariuszki oraz jej męża. Byli wulgarni, opryskliwi, ubliżali małżeństwu oraz grozili pozbawieniem ich życia i zdrowia. Kierowca wraz z 30-letnim pasażerem zostali zatrzymani i trafili do chojnowskiego komisariatu Policji. Badanie alkomatem wykazało, że kierowca miał 2,66 promila alkoholu w organizmie oraz był pod wpływem narkotyków. Dodatkowo podczas przeszukania policjanci znaleźli przy nim ponad 100 porcji metamfetaminy.

Jak informuje Komenda Miejska Policji w Legnicy, 30-letni pasażer pojazdu usłyszał zarzut gróźb karalnych za co grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Natomiast 32-letni kierowca Opla odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości i pod wpływem narkotyków, posiadanie znacznej ilości narkotyków oraz groźby karalne za co grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów do lat 15. Ponadto prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji.

materiały prasowe / KMP Legnica


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform