Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English
Kraina Lodu 2 w Cuprum Arena Zostań pracownikiem Lidla

Przerwany marsz – symboliczne dokończenie przerwanej nauki w polskich szkołach w 1939 r.

Autor Kasia_
Data utworzenia: 18 sierpień 2019, 12:07 Wszystkich komentarzy: 0


Przerwany marsz – symboliczne dokończenie przerwanej nauki w polskich szkołach w 1939 r.

Powiatowy Zespół Szkół dołączył się do ogólnopolskiej akcji Przerwany Marsz. Z okazji 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej, 2 września młodzież wejdzie na inaugurację nowego roku szkolnego wraz z Polskimi Dziećmi Wojny – osobami urodzonymi do 8 maja 1945 roku.

Ten symboliczny gest ma na celu oddanie hołdu tym, którzy przeżyli okrutne czasy wojny. Tym, którzy zamiast beztrosko ruszyć do szkoły, musieli stanąć twarzą w twarz z okrucieństwami wojny.

Pokolenie Polskich Dzieci Wojny wejdzie do szkół wraz ze swoimi wnukami i prawnukami, udowadniając, że ich poświęcenie i dramatyczny los nie poszedł na marne – dzięki ich bohaterstwu młode pokolenie może spokojnie się kształcić w murach szkoły.

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020 W PZS

2 września 2019

godz. 9.00

boisko szkolne przy ul. Wojska Polskiego 16

Akcja Przerwany Marsz jest inicjatywą Rady Dzieci i Młodzieży Rzeczypospolitej Polskiej przy Ministrze Edukacji Narodowej RP. Akcja jest symbolicznym dokończeniem marszu do szkoły sprzed osiemdziesięciu lat, który został przerwany przez wybuch II wojny światowej.

2 września uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół rok szkolny zainaugurują w towarzystwie swoich babć i dziadków. Do akcji dołączyć mogą się również osoby samotne, które mieszkają w naszej okolicy i wywodzą się z Pokolenia Dzieci Wojny.
Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.