Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
PWSZ Legnica

Tomasz Susmęd i Mariusz Szczoczarz w trzeciej odsłonie tegorocznych Letnich Koncertów Organowych

Autor admin
Data utworzenia: 23 sierpień 2019, 10:56 Wszystkich komentarzy: 0


Tomasz Susmęd i Mariusz Szczoczarz w trzeciej odsłonie tegorocznych Letnich Koncertów Organowych

Tomasz Susmęd i Mariusz Szczoczarz w najbliższą niedzielę zaprezentują się w chojnowskiej farze w trzecim koncercie w ramach tegorocznych Letnich Koncertów Organowych.

Dla Tomasza Susmęda - chojnowskiego muzyka i pedagoga - to nie pierwszy występ na Letnich Koncertach Organowych. Artysta, który jest absolwentem Diecezjalnego Studium Organistowskiego w Legnicy, zaprezentował się przed mieszkańcami naszego miasta także podczas pierwszej i drugiej edycji wydarzenia.

Tomaszowi Susmędowi na trąbce akompaniować będzie Mariusz Szczoczarz. Tego pochodzącego z Chojnowa muzyka usłyszeć mogliśmy podczas niedawnego koncertu na dwie trąbki z wieży kościelnej, który stanowił zapowiedź czwartej edycji Letnich Koncertów Organowych.

Seria Letnich Koncertów Organowych organizowana jest w naszym mieście po raz czwarty. Pomysłodawcą wydarzenia był radny Grzegorz Gapski. W tym roku w organizację koncertów włączyło się Starostwo Powiatowe w Legnicy oraz rzymskokatolicka parafia w Legnickim Polu. W ramach tegorocznej edycji wydarzenia zaplanowano cztery koncerty, z czego dwa goszczą w chojnowskiej farze. Podczas pierwszego mieliśmy okazję usłyszeć Arkadiusza Popławskiego - światowej sławy organisty i improwizatora. W minioną niedzielę podczas drugiego koncertu zorganizowanego w Legnickim Polu zaprezentował się duet organowy AdLibitum Organ Duo - Tomasz Padoł i Sebastian Kresali.

Koncert Tomasza Susmęda i Mariusza Szczoczarza odbędzie się 25 sierpnia w kościele Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Chojnowie. Początek wydarzenia o godzinie 19:00. Wstęp wolny.Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform