Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
PWSZ Legnica

Świat dawnej motoryzacji na chojnowskim Rynku [ZDJĘCIA]

Autor admin
Data utworzenia: 25 sierpień 2019, 18:28 Wszystkich komentarzy: 0


Świat dawnej motoryzacji na chojnowskim Rynku [ZDJĘCIA]

Już po raz czwarty korzystając z zaproszenia klubu Oldtimer Chojnów bawiliśmy się na Rynku w otoczeniu dawnej i zarazem pięknej motoryzacji. Zobacz obszerną fotorelację z dzisiejszej wystawy.

Zloty organizowane na Rynku to jedna z największych imprez w naszym mieście. Wydarzenie co roku przyciąga miłośników motoryzacji z całego regionu i nie tylko. Wystawę tradycyjnie poprzedził rajd. W tym roku uczestnicy imprezy wybrali się do zamku w Kliczkowie oraz odwiedzili m.in.: obóz jeniecki STALAG VIII oraz STALAG LUFT 3 Kriegsgefangenenlager der Luftwaffe Nr 3 Sagan-Carlswalde, Pałac Książęcy w Żaganiu czy zabytkowy Park Dworski w Iłowej.

Na dzisiejszej wystawie dawnej motoryzacji zobaczyć mogliśmy m.in. pojazdy z czasów przedwojennych, klasyki z lat 40-70-tych, legendy epoki PRL-u czy youngtimery z lat 90-tych. Przewodnikiem po dawnej motoryzacji był Jerzy Janicki, prezes Automobilklubu Legnickiego Muzeum Techniki i Motoryzacji.

Największym zainteresowaniem uczestników wydarzenia jak zawsze cieszyły się pojazdy najstarsze, w tym prawdziwa legenda motoryzacji - Ford Model T - samochód, który zmotoryzował świat.

Dodatkową atrakcją przygotowaną dla gości chojnowskiego zlotu był amerykański School Bus dostarczony przez Muzeum Kolejnictwa na Śląsku w Jaworzynie Śląskiej, którym mogliśmy przejechać się po mieście. Kulminacyjnym punktem wydarzenia było nagrodzenie osób biorących udział w rajdzie i dzisiejszym zlocie przez przedstawicieli lokalnych samorządów - burmistrza Jana Serkiesa oraz zastępcę wójta Grzegorza Styrkowca.

Imprezom organizowanym przez Oldtimer Chojnów od zawsze towarzyszy cel charytatywny. Tym razem działania organizatorów skierowane były w stronę Dolnośląskiego Centrum Onkologii we Wrocławiu - Przyłączamy się do akcji i zbieramy pieniążki na kampanię profilaktyki nowotworowej - zaznaczają przedstawiciele klubu - Temat trudny i ciężki, dotykający niestety, coraz większej grupy ludzi, bez względu na wiek, płeć, narodowość. Choroba cywilizacyjna z którą możemy walczyć właśnie poprzez badania profilaktyczne i wczesne wykrycie choroby.Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform