Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English
Praca Lidl

I Dolnośląski Konkurs pt. „Statystyk widzi więcej”

Autor Powiat Legnicki
Data utworzenia: 16 kwiecień 2012, 11:22 Wszystkich komentarzy: 0


I Dolnośląski Konkurs pt. „Statystyk widzi więcej”

Na początku kwietnia rozpoczęła się realizacja projektu edukacyjnego, skierowanego do młodzieży szkół ponadgimnazjalnych województwa dolnośląskiego. Jego celem jest pogłębienie wiedzy z zakresu statystyki oraz bankowości, a także rozwinięcie umiejętności praktycznego jej wykorzystania. W ramach projektu, w dniach od 2 kwietnia do 14 czerwca 2012 r. przeprowadzany będzie I Dolnośląski Konkurs pt. „Statystyk widzi więcej”.

Konkurs składa się z trzech etapów. W I etapie zespoły uczniów, które zgłosiły się do udziału w konkursie, pisemnie opracują jeden z zawartych w regulaminie tematów. Pięć najlepszych zespołów weźmie udział w II etapie konkursu - teście sprawdzającym podstawową wiedzę z zakresu statystyki i bankowości. Na podstawie wyników testu trzy zespoły, które uzyskają największą liczbę punktów, przejdą do finału konkursu. Rozgrywka w formie quizu wytypuje laureatów I, II i III miejsca w konkursie. Dzięki głównemu sponsorowi - Narodowemu Bankowi Polskiemu, dla zwycięzców przygotowano atrakcyjne nagrody w postaci laptopów, czytników e-book, iPodów.

Warunkiem udziału w Konkursie jest dokonanie rejestracji uczestników poprzez nadesłanie w terminie do 20 kwietnia 2012 r. pocztą (decyduje data stempla pocztowego) na adres korespondencyjny Urzędu Statystycznego we Wrocławiu Oddziału w Legnicy wypełnionego formularza zgłoszeniowego.

W imieniu organizatorów: Urzędu Statystycznego we Wrocławiu, Polskiego Towarzystwa Statystycznego Oddziału we Wrocławiu i Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu oraz Kuratorium Oświaty we Wrocławiu serdecznie zapraszamy do udziału w Konkursie.

Więcej informacji na temat konkursu oraz wzory odpowiednich dokumentów można znaleźć pod adresem: http://www.stat.gov.pl


źródło: www.stat.gov.pl


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.