Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
PWSZ Legnica

O problemach Niebieskiego Parasola w Wydarzeniach Polsatu

Autor admin
Data utworzenia: 16 wrzesień 2019, 14:01 Wszystkich komentarzy: 0


O problemach Niebieskiego Parasola w Wydarzeniach Polsatu

W maju informowaliśmy o trudnej sytuacji finansowej w Ośrodku Pielęgnacyjno-Rehabilitacyjnym Niebieski Parasol, na barki której spadł ogromny wydatek spowodowany koniecznością remontu zepsutej windy. Wczoraj nad problemem chojnowskiego ośrodka pochyliła się redakcja Wydarzeń - głównego programu informacyjnego stacji Polsat.

Istniejący od 2001 roku Niebieski Parasol zapewnia całodobową opiekę nad osobami niepełnosprawnymi, niesamodzielnymi i przewlekle chorymi.

Zepsuta od kilku miesięcy winda ogranicza życie 80 pensjonariuszy ośrodka. W celu rozwiązania problemu przedstawiciele Niebieskiego Parasola rozpoczęli publiczną zbiórkę pieniędzy. Ze względu na wiek starej windy łatwiejszym rozwiązaniem od jej remontu jest zakup nowego dźwigu, którego koszt to około 200 tysięcy złotych.

Reportaż Macieja Stopczyka zaprezentowany we wczorajszym wydaniu Wydarzeń możemy zobaczyć tutaj.

Publiczna zbiórka pieniędzy prowadzona jest za pośrednictwem serwisu pomagam.pl. Na chwilę obecną zebrano ponad 20 tysięcy złotych.

- Wierzymy, że udzielone przez Państwa wsparcie finansowe umożliwi zrealizowanie zamierzonych inicjatyw i będzie wkładem w rozwój i przyszłość mieszkańców naszego Ośrodka. Starość nie oznacza wcale, że człowiek staje się zbędny i uciążliwy - od seniorów możemy się bardzo wiele dowiedzieć i nauczyć - czytamy na stronie zbiórki.


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform