Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up
  • Polish
  • English
Praca Lidl

Rdzenny Szkot w Gimnazjum nr 2 w Chojnowie

Author: Kacper Majoch
Creation date: 17 April 2012, 15:31 All comments: 0


Rdzenny Szkot w Gimnazjum nr 2 w Chojnowie

Na początku kwietnia Gimnazjum nr 2 w Chojnowie gościło ciekawego gościa. Był nim Eddie Millar, z pochodzenia Szkot mieszkający w Wishaw, niedaleko Motherwell. Co robił w Chojnowie? Przyjechał w odwiedziny do szkoły, z którą łączy go m.in. uczestnictwo w jednej z edycji Maratonu Pisania Listów.

Jak przystało na rdzennego Szkota Eddie Millar przywdział tradycyjny strój – kilt, specjalne buty, koszulę i marynarkę. Co warto podkreślić – waga takiego „wdzianka” to ponad 27 kg!

Podczas rozmowy poruszono tematykę sprawiedliwego handlu. Padło pytanie: Ile szacunkowo w Szkocji przedsiębiorstw ma certyfikat Fair Trade? Zaskakująca, w kontekście pracy uczniów w ogólnopolskiej kampanii „Kupuj odpowiedzialnie drewno i papier”, okazała się odpowiedź, że około 90%! U nas w Polsce nadal bowiem należy promować idee zrównoważonej konsumpcji i produkcji.

Od gościa specjalnego uczniowie dowiedzieli się m.in. za co lubi Polskę i Chojnów, ile razy gościł w naszym kraju i mieście. Opowiedział również o swoich ulubionych polskich potrawach – pierogach, barszczu, żurku i kaszance. Zdarza mu się również słuchać polskiej muzyki. Na co dzień jest 38-letnim księgowym w niewielkim miasteczku.

Była to doskonała okazja dla uczniów Gimnazjum nr 2 w Chojnowie by poćwiczyć swój język angielski, posłuchać oryginalnego akcentu, ale również poznać obcą kulturę. Uczniów wspierała Paulina Rajczakowska – nauczycielka języka angielskiego ze szkoły.Comments

This entry has no comments yet.

Add Comment

You have to be loggin to add comment.