Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
PWSZ Legnica

Fire-Max Tour 2012 - pokazy pożarnicze (Aktualizacja - ZDJĘCIA)

Autor Grzegorz Andrejciów
Data utworzenia: 18 kwiecień 2012, 09:34 Wszystkich komentarzy: 13


Fire-Max Tour 2012 - pokazy pożarnicze (Aktualizacja - ZDJĘCIA)
FIRE-MAX TOUR to największe pokazy pożarnicze w Polsce. Od 1997 roku odbywają się w wybranych miastach Polski, a ich celem jest szerzenie wiedzy na temat nowoczesnego wyposażenia i technik pracy strażaków. Organizatorem jest Fire-Max we współpracy z czołowymi producentami sprzętu ratowniczego na świecie, firmami Iveco Magirus, Lukas, Vetter, Godiva, Cutters Edge, Active Photonics.

Całość pokazów odbędzie się 25 kwietnia 2012 r. na terenie Stadionu Miejskiego w Chojnowie - ul. Małachowskiego 1 o godzinie 12:00.

Co zobaczymy podczas FIRE-MAX TOUR 2012?

W programie m. in. najnowszej generacji samochody specjalne Iveco Magirus, drabina M 32 L-AS i wielozadaniowy samochód ratowniczo-gaśniczy MULTISTAR 2, hydrauliczne narzędzia ratownicze Lukas, zestawy narzędzi konwencjonalnych i narzędzia nowej generacji eDRAULIC®, pneumatyczne urządzenia ratownicze Vetter, a wśród nich skokochron SP 25, trap, namiot medyczny, namiot i kabinę do dekontaminacji oraz poduszki podnoszące o ciśnieniu roboczym 10 bar, agregat pompowy serii AP 8000/8, piły ratownicze Cutters Edge oraz kamery termowizyjne Hornet.
Komentarze

Hmm może być ciekawie.. ale nazwy producentów i parametry prezentowanych urządzeń można było pominąć w tej notce ;)
zgłoś komentarz
Oczywiście można było by ją pominąć, ale wtedy notka była by bardzo niewielka i mało by wnosiła a tak przynajmniej widać czego można się spodziewać podczas pokazów, ty jako strażak znasz większość z podanych wyżej urządzeń i pojazdów...
zgłoś komentarz
Jak najbardziej, zgadzam się z Tobą i w pełni popieram tago typu pokazy. Jestem wręcz pozytywnie zaskoczony, że zostaną one przeprowadzone również w Chojnowie :) Aczkolwiek wydaje mi się, że przydałoby się dorzucić trochę więcej zdjęć w ciekawy sposób prezentujących omawiany sprzęt, np. zdjęcie z kosza 55 metrowego Magirusa, zdjęcie obrazu z kamery termowizyjnej, pracujący agregat AP itp., dodatkowo zachęcałoby to do obejrzenia pokazów.

Sama idea promowania tego show, super pomysł!
zgłoś komentarz
Tu masz rację przydało by się kilka zdjęć poglądowych co miedzy innymi będzie można zobaczyć postaram się jak najszybciej dosłać je do redakcji ;)
zgłoś komentarz
Świetnie, że taka impreza będzie miał miejsce w Chojnowie. Szkoda tylko, Ze to godzina 12 bo wiele osób jest wtedy w pracy.
Dane techniczne w niczym tu nie przeszkadzają a wręcz dla znających się na rzeczy są jaką informacja - bo mi to one nic nie mówią.
zgłoś komentarz
Dlatego przesłałem do redakcji kilka zdjęć pojazdów i sprzętu jakie będzie można zobaczyć podczas Fire-Max Tour 2012. Powinny już nie długo się ukazać... Nie ma tego dużo ale zawsze jakoś pobudzi wyobraźnie.
zgłoś komentarz
firemax - zdjęcia wrzucone, dzięki. Prosimy jeszcze o stosowny komentarz dla niewtajemniczonych. :)
zgłoś komentarz
No proszę.. od razu chce się podejść na pokaz i zobaczyć jak będzie to wyglądać na żywo :) Dobra robota!
zgłoś komentarz
Krótki opis przedstawionych zdjęć:
1. Iveco Magirus, drabina M 32 L-AS jest 4-przęsłowa drabina z łamanym, pojedynczo wysuwanym pierwszym przęsłem o wysokości roboczej 32 metrów.
2. Iveco Magirus MULTISTAR 2 to specjalny pojazd typu wielofunkcyjnego stworzony przez firmę Iveco Magirus. Łączy w sobie sprawdzone rozwiązania taktyczne samochodu ratowniczo-gaśniczego z teleskopowo wysuwanym podnośnikiem o wysokości roboczej 31 metrów.
3. 4. Nożyce i zestaw narzędzi hydraulicznych Lukas wykorzystywanych min. podczas wypadków komunikacyjnych zawierający nożyco-rozpieracz,nożyce, rozpierak cylindryczny oraz pompę hydrauliczną.

zgłoś komentarz
5. Namiot do dekontaminacji czyli usuwania i dezaktywowania substancji szkodliwych.
6. Skokochron SP 25 używany podczas braku możliwości rozstawienia drabiny lub podnośnika koszowego straży pożarnej.
7. Poduszki pneumatyczne stosowane są wszędzie tam, gdzie wymagana jest duża wysokość podnoszenia i duża zdolność dopasowania. Sprawdzą się przy podnoszeniu i pozycjonowaniu przewróconych pojazdów,podczas katastrof budowlanych itp.
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform