Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
PWSZ Legnica

Kradł paliwo z ciężarówek. Grozi mu kara do 10 lat więzienia

Autor admin
Data utworzenia: 02 październik 2019, 13:50 Wszystkich komentarzy: 2


Kradł paliwo z ciężarówek. Grozi mu kara do 10 lat więzienia

W nocy z poniedziałku na wtorek legnicka drogówka patrolująca autostradę A4 otrzymała zgłoszenie o usiłowaniu kradzieży paliwa w Strupicach. Uwagę funkcjonariuszy zwrócił mężczyzna poruszający się wzdłuż autostrady, którego odzież była nasiąknięta olejem napędowym.

- Z poniedziałku na wtorek w nocy legnicka drogówka patrolując autostradę A-4 otrzymała od dyżurnego zgłoszenie o usiłowaniu kradzieży do baku paliwa pojazdu ciężarowego w miejscowości Strupice. Funkcjonariusze natychmiast udali się w ten rejon. W trakcie dojazdu policjanci zwrócili uwagę na pieszego poruszającego się autostradą w kierunku Wrocławia. Podczas legitymowania, mężczyzna nie potrafił dokładnie wytłumaczyć, co robi o 2 w nocy na A-4, skąd przyszedł i dokąd próbuje się dostać. Po 28-latku widać było od razu, że coś próbuje ukryć przed policjantami. Funkcjonariusze zwrócili także uwagę na jego odzież, która była nasiąknięta płynem ropopochodnym, wobec czego unosił się intensywny zapach oleju napędowego - informuje mł.asp. Jagoda Ekiert.

Policjanci z uwagi na podejrzenie, że mężczyzna mógł dokonać kradzieży paliwa, zatrzymali go i umieścili w policyjnym areszcie. Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Chojnowie zgromadzili materiał dowodowy, z którego wynikało, że 28-latek dokonał kradzieży 570 litrów oleju napędowego oraz usiłować włamać się do zbiornika paliwa i ukraść paliwo o pojemności 1200 litrów z pojazdu marki DAF. Straty jakie powstały na szkodę osób pokrzywdzonych to kwota ponad 2 tys. złotych.

Śledczy przedstawili mieszkańcowi gminy Prochowice łącznie 3 zarzuty, za które grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. 28-latek przyznał się do zarzucanych mu czynów.

materiały prasowe / KMP Legnica


Komentarze

W nocy z "poniedziałku na piątek ", musiała być to długa noc.
zgłoś komentarz
Gdzie tak jest napisane?
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform