Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
PWSZ Legnica

Oszuści "na wnuczka" grasują w naszym powiecie. Uświadomieni seniorzy nie dają się nabrać

Autor admin
Data utworzenia: 04 październik 2019, 12:54 Wszystkich komentarzy: 0


Oszuści "na wnuczka" grasują w naszym powiecie. Uświadomieni seniorzy nie dają się nabrać

W ciągu ostatnich dwóch dni policjanci otrzymali kilka zgłoszeń od mieszkańców powiatu legnickiego o próbach oszustwa.  Potencjalne ofiary otrzymywały telefony od rzekomego syna z informacją, że spowodował wypadek, w którym są osoby ranne i aby uniknąć odpowiedzialności karnej, musi przekazać pieniądze funkcjonariuszowi.  Inne telefony dotyczył udzielenia pomocy Policji w złapaniu przestępcy i przekazaniu gotówki wskazanej osobie.

- Wszyscy seniorzy w porę zorientowali się, że dzwonią do nich oszuści i nie przekazali nieznajomym żadnych pieniędzy, a o całym zdarzeniu natychmiast powiadomili Policję - informuje mł.asp. Jagoda Ekiert - Seniorzy, którzy zgłosili nam próby oszustw zgodnie podkreślali, że już wielokrotnie, czy to za pośrednictwem środków masowego przekazu, czy też przez dzielnicowych, a przede wszystkim przez członków swoich rodzin, byli ostrzegani o tego typu oszustwach. Obecnie funkcjonariusze szczegółowo wyjaśniają okoliczności wszystkich zdarzeń.

Policjanci przypominają - Pamiętajmy, że nie należy przekazywać żadnych pieniędzy osobom, które telefonicznie podają się za policjantów, funkcjonariuszy CBŚP, członków rodziny i proszą o przekazanie jakichkolwiek pieniędzy. Bezwzględnie należy się rozłączyć, odkładając słuchawkę i potwierdzić, czy dzwoniący jest osobą, za którą się podaje oraz czy rzeczywiście potrzebuje takiej pomocy. Pamiętajmy również, że zawsze o swoich podejrzeniach powinniśmy powiadomić Policję, dzwoniąc na numer alarmowy 112.

Szczególnie apelujemy do młodych ludzi, aby porozmawiali z mamą, tatą, babcią, dziadkiem o metodach działania oszustów. Ustalcie także z nimi, że nigdy nie będziecie finansowych spraw załatwiać telefonicznie i nie nikt im obcy nie przyjdzie nigdy do nich po pieniądze. Warto również zadbać, by osoby starsze nie trzymały dużej gotówki w domach. Rozmawiajmy z członkami rodziny o tego rodzaju oszustwach. Ostrzegajmy i mówmy, co należy robić w takich sytuacjach.

materiały prasowe / KMP Legnica


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform