Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
PWSZ Legnica

Policyjny pościg drogami gminy za poszukiwanym mężczyzną

Autor admin
Data utworzenia: 07 październik 2019, 11:23 Wszystkich komentarzy: 0


Policyjny pościg drogami gminy za poszukiwanym mężczyzną

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy po pościgu zatrzymali 40-letniego mężczyznę, który w Okmianach nie zatrzymał się do kontroli drogowej i rozpoczął ucieczkę. Po zatrzymaniu okazało się, że mężczyzna miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, kierował pod wpływem narkotyków, posiadał przy sobie kilka działek metamfetaminy i był poszukiwany do odsiadki na rok i 3 miesiące pozbawienia wolności.

- Do policyjnego pościgu doszło w miniony piątek o godzinie 22.40. Funkcjonariusze legnickiej drogówki w miejscowości Okmiany zauważyli poruszający się motocykl, który miał niesprawne tylne światła. Policjanci natychmiast zawrócili i ruszyli za nim. Włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe, aby zatrzymać pojazd do kontroli drogowej. Mężczyzna siedzący za kierownicą Yamahy, widząc sygnały dawane przez funkcjonariuszy gwałtowanie przyśpieszył i rozpoczął ucieczkę w kierunku miejscowości Krzywa - informuje mł.asp. Jagoda Ekiert - Po kilku kilometrach pościg ten zakończył się na trasie pomiędzy miejscowościami Groble a Stary Łom, po tym jak uciekający mężczyzna stracił panowanie nad motocyklem i wjechał do rowu. 40-latek porzucił pojazd i rozpoczął ucieczkę pieszo. Funkcjonariusze błyskawicznie wysiedli z radiowozu i ruszyli za nim w pieszy pościg. Po kilkunastu metrach biegu, mężczyzna był już w rękach mundurowych.

Po zatrzymaniu okazało się, że mężczyzna ma aktywny sądowy zakazy prowadzenia pojazdów oraz jest poszukiwany do zakładu karnego, celem odbycia w nim kary roku i 3 miesięcy pozbawienia wolności za popełnione przestępstwa przeciwko mieniu tj. kradzieże z włamaniem. To jednak nie koniec problemów 40-latka. Funkcjonariusze przebadali mężczyznę testerem narkotykowym, który wskazał wynik pozytywny na zawartość w jego organizmie narkotyków w postaci metamfetaminy. Podczas przeszukania, policjanci znaleźli przy nim kilka działek metamfetaminy. Dodatkowo po sprawdzeniu motocykla w policyjnych systemach okazało się, że został on utracony na terenie powiatu bolesławieckiego.

Zatrzymany mężczyzna został umieszczony w policyjnym areszcie. 40-latek za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, niestosowanie się do sądowego zakazu prowadzenia pojazdów, posiadanie narkotyków i kierowanie pod ich wpływem może wydłużyć swój pobyt za kratami nawet o kolejne 5 lat.


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform